Les også
Orden i systemet
I skolesaker er det viktig å holde orden. I denne teknikken kan barna få hjelp til å lage et fint oppholdsom for blyanter og farger.
Les mer >>Marthes regnbuedrøm
Forrige gang laget vi sandpapirbilder. Denne gangen er det store malerier av frukt som står på menyen. God fornøyelse!
Les mer >>Glitrende blomster
Det er mange forskjellige måter å lage blomster på. Her er en teknikk med maling, glitter og du bruker tuppen på en pensel.
Les mer >>Forandring fryder, perler
Her kommer min variant av forandring fryder, perler. Denne teknikken fant Maren og jeg ut sammen. Maren går i 4. trinn og er like lidenskapelig opptatt av forming som jeg. ”Kan vi ikke bare se hva vi har i skapet da?”, sa hun..
Les mer >>Silkepapir og plast
Jeg gir dere enda en oppgave med silkepapir.. Fargene er så fantastisk klare og fine. Disse bildene passer fint på kjedelige hvite vegger eller i vinduet. Denne teknikken kalles decopage.
Les mer >>Regnkunst
Endelig kom regnet… Vel, det er vel ikke akkurat drømmeværet, men når det først kommer får man gjøre det beste ut av det.
Les mer >>Hvalen som spruter baller
Finn frem det du har av farget ark klipp et bilde.
Les mer >>Klipp, klipp,klipp..
Jeg kjøpte en gang en såkalt urtesaks. Den fungerte dårlig på urter, men desto bedre på ark.
Les mer >>Hjerteblader
Bladene er så vakre om dagen.. Her kommer enda en teknikk som dere kan prøve dere på.
Les mer >>





