Les også
Papir og glass
Her kommer en variant av en ”gammel” kjent teknikk. Denne gangen skal du bruke farget papir og en glassplate.
Les mer >>Klesvask i nisseland
I nisseland er det etter tradisjonen stor ståhei i desember! Nissemor (som så mange andre mødre) er som vanleg stressa og har kome i skade for å vaske nissedrakta til sjølvaste julenissen uten å vrenge lommene.
Les mer >>Søte jordbær
Jordbærene kan være søte og flotte på vinteren også. Disse kan ikke spises, men nytes kun med øynene.
Les mer >>Julenissen blir også glad for julekort!!
Lyst til å skrive kort/brev til julenissen som fellesaktivitet/dugnad i SFO. Underteikna har kosa seg med denne aktiviteten ilag med barna mange gangar....og gjett, vi får alltid svar frå nissen.
Les mer >>Lim et bilde
At det er mange morsomme teknikker, er hevet over en hver tvil. Denne gangen har jeg blant annet brukt lim.
Les mer >>Forandring fryder, perler
Her kommer min variant av forandring fryder, perler. Denne teknikken fant Maren og jeg ut sammen. Maren går i 4. trinn og er like lidenskapelig opptatt av forming som jeg. ”Kan vi ikke bare se hva vi har i skapet da?”, sa hun..
Les mer >>Splash!
Finn frem pappesker og søppelposer, nå skal det splashes!
Les mer >>Regnkunst
Endelig kom regnet… Vel, det er vel ikke akkurat drømmeværet, men når det først kommer får man gjøre det beste ut av det.
Les mer >>Du og jeg og dompappen
Vi markerer Prøysenåret 2014med, dompappane opp i lia som kava i snøbrøyta,- og der ingen hadde vore i jula før..heisann og hoppsann og tralala.
Les mer >>




