Glemt passord
Det er en kjensgjerning at det er mye lyd i en SFO. Det skal være mye lyd, fra barn i lek, barn som ler, gråter og gir uttrykk for følelser på andre måter.
Det er viktig å være forberedt på at barn i SFO kan oppleve sorg eller at det oppstår kriser som gjør at de trenger ekstra omsorg en periode.
En mamma på Sortland kikket bekymret ned i podens drikkeflaske. Den hadde ligget et par dager i sekken og i bunnen skvulpet en ørliten rest av vann. Vannskvetten fikk seg en tur til et laboratorium og ble analysert. Funnene i drikkeflaska til 6-åringen var interessante
Etter en lang pandemi så er det fortsatt slik at håndsprit (inneholder etanol) står fremme i mange offentlige rom og i hjemmene våre.
Barn kan også få revmatisme. Barneleddgikt er mest vanlig. Her får du litt mer informasjon om hvordan det arter seg hos barn.
De barna vi gjerne ser på som litt annerledes, er ikke bare de sinte eller de som sitter i rullestol. Mange barn sliter med ulike funksjonshemminger som gjør hverdagen vanskelig.
De siste månedene har vi måtte forholde oss til et hav av informasjon, kontrabeskjeder og strakstiltak mot pandemi.