Les også
Et vennskapsarmbånd
På Volden SFO har vi fått nye medarbeidere. Mona har jobbet i SFO i mange år og hun har mye å lære oss andre. Blant annet denne teknikken.
Les mer >>Marthes regnbuedrøm.Del 5
Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO.Forrige gang kunne vi lære hvordan vi lager tredimensjonelle fisker. I dag skal vi gjøre disse ferdig.
Les mer >>En liten hyllest til hverdagskunsten.
Nå er hverdagen her igjen etter en deilig ferie. Mange barn har sluttet i SFO og nye er kommet til. Hvordan bruker barna hverdagskunsten i denne fasen?
Les mer >>Verdens fineste tre
Her kommer et vakkert kunstverk laget av 2.klassingene på Volden SFO. Verdens fineste drømme-tre, kaller vi det.
Les mer >>Gøy med kartong. Del 3.
Vi er ikke helt ferdig med kartong enda. Denne gangen skal vi pynte oss litt, og lage flotte smykker.
Les mer >>Når bladene faller
Man må ta årstidene som de kommer, og kose seg med hva den har å tilby. Denne aktiviteten gjør jeg hvert år sammen med barna, like poppulært hver gang.
Les mer >>Mønster med lim
Lim kan brukes til mange ting. Her er lim kombinert med aluminiumsfolie.
Les mer >>Fettstifter
Når du skal velge hvilken type fettfarger du skal bestille, er det viktig at du tenker på hvilke bruksområder de skal dekke.
Les mer >>Regnkunst
Endelig kom regnet… Vel, det er vel ikke akkurat drømmeværet, men når det først kommer får man gjøre det beste ut av det.
Les mer >>



