Les også
Fargerike fingertupper
Litt flytende farge på en fingertupp, og du har en stempelpute som kan forme flotte mønster på arket
Les mer >>Lett som en fjær
- Og nydelig som bare det. Her er det bare å ta frem silkepapiret igjen. Det er tid for det sarte, skjøre og skjønne.
Les mer >>Forandring fryder, perler
Her kommer min variant av forandring fryder, perler. Denne teknikken fant Maren og jeg ut sammen. Maren går i 4. trinn og er like lidenskapelig opptatt av forming som jeg. ”Kan vi ikke bare se hva vi har i skapet da?”, sa hun..
Les mer >>Prikk, prikk, prikk..
Her får du et tips til hvordan du kan bruke tusjene dere har på SFO. En enkel, men litt tidkrevende oppgave. Resultatet blir annerledes og flott.
Les mer >>En mappe for det meste
I løpet av et SFO-år tegner og maler barna mange flotte kunstverk. Så fine er de, at de er verdt å ta vare på.
Les mer >>Klipp, klipp,klipp..
Jeg kjøpte en gang en såkalt urtesaks. Den fungerte dårlig på urter, men desto bedre på ark.
Les mer >>En liten hyllest til hverdagskunsten.
Nå er hverdagen her igjen etter en deilig ferie. Mange barn har sluttet i SFO og nye er kommet til. Hvordan bruker barna hverdagskunsten i denne fasen?
Les mer >>Gøy med kartong. Del 1
Kartong er et kjempefint materiale å jobb med. Gratis kan det også være.
Les mer >>Jule-ein, jule-to, jule-dorulltre
Ut med dorullnissen, grana, furua og einebærbusken,- inn med dorull-juletreet!
Les mer >>




