Å trykke bilder er noe av det morsomste jeg vet. Det handler om å produsere og la kreativiteten løpe løpsk. Det går fort og du kan lage så mange trykk du vil, og at på til få helt forskjellige uttrykk av en og samme plate

Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer av Nettverket! for SFO.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

Forvandling fryder blyantene

Her kommer min variant av forvandling fryder, blyanter. Hvis du har lyst til å prøve, er det bare å finne frem alt du kan tenke deg av ting og tang å pynte med.

Les mer >>

En mappe for det meste

I løpet av et SFO-år tegner og maler barna mange flotte kunstverk. Så fine er de, at de er verdt å ta vare på.

Les mer >>

Dagens tips

I dag skal du få noen tips som kan bidra til at penslene varer en stund lenger.

Les mer >>

En liten hyllest til hverdagskunsten.

Nå er hverdagen her igjen etter en deilig ferie. Mange barn har sluttet i SFO og nye er kommet til. Hvordan bruker barna hverdagskunsten i denne fasen?

Les mer >>

O'jul med din glede..

Jul er det heldigvis en stund til enda, men forberedelsene har allerede startet. Det er mye vi har lyst til å gjøre, vi må bare finne ut hva vi skal velge. Denne utfordringen er enkel – send inn dine juleideer og jeg legger dem ut her på SFOnett.

Les mer >>

Sommarfugl i garderobeland

Sommerfuglene blir så fine at de nesten letter på egen hånd. Gir flott kunstutstilling på slitne SFO-vegger.

Les mer >>

Funnet i kjelleren, del 1

Nå har jeg vært i kjelleren og funnet Depron. Hva er det og hva kan det brukes til?

Les mer >>

Silkepapir og plast

Jeg gir dere enda en oppgave med silkepapir.. Fargene er så fantastisk klare og fine. Disse bildene passer fint på kjedelige hvite vegger eller i vinduet. Denne teknikken kalles decopage.

Les mer >>

Hjerteblader

Bladene er så vakre om dagen.. Her kommer enda en teknikk som dere kan prøve dere på.

Les mer >>