Les også
Fargerike egg
Har dere litt tid igjen før påske? Da kan du prøve å lage disse fargerike eggene.
Les mer >>Gøy med kartong. Del 3.
Vi er ikke helt ferdig med kartong enda. Denne gangen skal vi pynte oss litt, og lage flotte smykker.
Les mer >>Lim et bilde
At det er mange morsomme teknikker, er hevet over en hver tvil. Denne gangen har jeg blant annet brukt lim.
Les mer >>Silkepapir og plast
Jeg gir dere enda en oppgave med silkepapir.. Fargene er så fantastisk klare og fine. Disse bildene passer fint på kjedelige hvite vegger eller i vinduet. Denne teknikken kalles decopage.
Les mer >>På sekretærens kontor
En dag jeg var inne hos sekretæren på Volden skole, og fant litt emballasje. Du vet denne plasten som beskytter varene skolen bestiller.
Les mer >>En eksplosjon av farger
Her kommer en teknikk som jeg har brygget på lenge. Endelig har jeg skjønt hvordan det skal gjøres. Dette er utrolig spennende og morsomt for både barn og voksne.
Les mer >>Lett som en fjær
Her kommer en teknikk jeg har hatt lyst til å vise dere lenge. En varm sommerdag ute i hagen, og bildene var på plass.
Les mer >>Marthes regnbuedrøm del 3
Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO. Denne gangen er det krøllebilde som er utfordringen.
Les mer >>Prikk, prikk, prikk..
Her får du et tips til hvordan du kan bruke tusjene dere har på SFO. En enkel, men litt tidkrevende oppgave. Resultatet blir annerledes og flott.
Les mer >>





