Marthes regnbuedrøm del 4

Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO.Denne gangen kan vi lære hvordan vi lager tredimensjonelle fisker.

Les mer >>

Fargerike såpebobler

Har du såpeboblevann? Sett farge på det og blås i vei..

Les mer >>

Maling og plast

Dette er en morsom teknikk, som har mange muligheter. Jeg foreslår at du tester ut litt på egenhånd.

Les mer >>

Orden i systemet

I skolesaker er det viktig å holde orden. I denne teknikken kan barna få hjelp til å lage et fint oppholdsom for blyanter og farger.

Les mer >>

Regnkunst

Endelig kom regnet… Vel, det er vel ikke akkurat drømmeværet, men når det først kommer får man gjøre det beste ut av det.

Les mer >>

Verdens fineste tre

Her kommer et vakkert kunstverk laget av 2.klassingene på Volden SFO. Verdens fineste drømme-tre, kaller vi det.

Les mer >>

Hyllest til regnværet

Så kom det endelig litt regn igjen. Hva er vel bedre å glede seg over regnet og bli litt inspirert? I regnvær er det deilig å slippe å bli våt og da trenger vi en paraply.

Les mer >>

På sekretærens kontor

En dag jeg var inne hos sekretæren på Volden skole, og fant litt emballasje. Du vet denne plasten som beskytter varene skolen bestiller.

Les mer >>

Man trenger da ikke ark...

Nå er det tid for å ta med maling og pensler ut i skolegården igjen. Snøen er fin og hvit, men er sannelig flott med litt farge også..

Les mer >>