Jule-ein, jule-to, jule-dorulltre
Ut med dorullnissen, grana, furua og einebærbusken,- inn med dorull-juletreet!
Les mer >>Pappblomster
Jeg liker å bruke ting jeg finner rundt om kring, gjerne noe som skal kastes. Denne gangen har jeg funnet pappemballasje som vi får gjennom fruktordningen på skolen.
Les mer >>Bit for bit
Denne oppgaven er morsom. Resultatene blir ofte fargesprakende og spennende. Bildene blir til ved at barna fyller et på forhånd opptegnet motiv med avrevne papirbiter.
Les mer >>Søte jordbær
Jordbærene kan være søte og flotte på vinteren også. Disse kan ikke spises, men nytes kun med øynene.
Les mer >>Verdens fineste tre
Her kommer et vakkert kunstverk laget av 2.klassingene på Volden SFO. Verdens fineste drømme-tre, kaller vi det.
Les mer >>Trykk i vei
Å trykke bilder er noe av det morsomste jeg vet. Det handler om å produsere og la kreativiteten løpe løpsk. Det går fort og du kan lage så mange trykk du vil, og at på til få helt forskjellige uttrykk av en og samme plate
Les mer >>Maling og plast
Dette er en morsom teknikk, som har mange muligheter. Jeg foreslår at du tester ut litt på egenhånd.
Les mer >>En eksplosjon av farger
Her kommer en teknikk som jeg har brygget på lenge. Endelig har jeg skjønt hvordan det skal gjøres. Dette er utrolig spennende og morsomt for både barn og voksne.
Les mer >>Jeg heter Marthe
Nå er SFO i gang igjen etter ferien. Et helt skoleår skal fylles med lek, vennskap, aktiviteter, måltider og alt det andre som hører SFO til.. Barna skal sees og få være seg selv på godt og vondt. Her er en teknikk som skal fortelle litt om barna, nemmelig hva de heter.
Les mer >>


