Les også
Marthes regnbuedrøm!
På Volden SFO har jeg hatt kunstgruppe i mange år. Alle grupper er forskjellige og opplegget varierer fra år til år. I tiden fremover skal jeg dele gode ideer i en serie artikler her på sfonett.
Les mer >>Kjæreste på gang?
Det er på tide å gjøre seg klar til våren. I dag lager vi ringer, store og fine slik at alle kan beundre dem.
Les mer >>Årets store juleutfordring
Vi trenger alle gode tips og ideer til juleverkstedet. Klikk deg inn og se hva du kan bidra med.
Les mer >>Uro
Har du lyst til å pynte litt på SFO, nå som det er sommer?
Les mer >>Vi resirkulerer igjen
Dette er en veldig morsom oppgave. Her skal du samle plastflasker og pynte dem som du vil.
Les mer >>Silkepapir og plast
Jeg gir dere enda en oppgave med silkepapir.. Fargene er så fantastisk klare og fine. Disse bildene passer fint på kjedelige hvite vegger eller i vinduet. Denne teknikken kalles decopage.
Les mer >>Maling
Jeg har prøvet mange typer maling fra forskjellige produsenter, og kvaliteten er stort sett den samme overalt. De forskjellige materialforvalterne har et godt utvalg, og du har muligheten til å få maling som passer til alle typer maleteknikker.
Les mer >>Ta med maleskrin og pensler ut..
Skoleferien er i gang, mens vi i SFO har noe flotte uker igjen på jobb. Skal dere til stranden vil jeg anbefale å ta med maleskrin og pensler. Og husk fotoapparat..
Les mer >>Gøy med kartong. Del 3.
Vi er ikke helt ferdig med kartong enda. Denne gangen skal vi pynte oss litt, og lage flotte smykker.
Les mer >>




