

Flere artikler innen Jul i SFO
Juletre av makaroni
Fancy og dekorativ julepynt som passer godt å lage for barn i SFO-alder. Du kan også lage ferdig deler på forhånd slik at det blir litt enklere.
Les mer >>Snøkrystaller
Snøen har endelig kommet og lyser noen steder. Vi feirer med å klippe ut snøkrystaller til å ha inne.
Les mer >>Glitrende kongler
Nå for tiden er det nærmest et ”must” å ta med naturen inn i stua. Jeg har valgt å hente inn flotte kongler og pynte dem glitrende og flotte..
Les mer >>Julenissen blir også glad for julekort!!
Lyst til å skrive kort/brev til julenissen som fellesaktivitet/dugnad i SFO. Underteikna har kosa seg med denne aktiviteten ilag med barna mange gangar....og gjett, vi får alltid svar frå nissen.
Les mer >>Lag julegaver - smak på glass
Fine julegaver med god smak
Les mer >>Fra ring til stjerne
Denne gangen er det juletreet som skal ha pynt. Klikk deg inn og finn ut hvordan du lager nydelige stjerner.
Les mer >>Vakre snøkrystaller du kan holde i hånden
Disse snøkrystallene er enkle å lage og blir fantastisk flotte. Alt du trenger er papir, lim og litt sukker.
Les mer >>Den magiske dør til julelunsjen
De ansatte ved Elvetun SFO ville skape litt magi når ungene ankom årets julelunsj. Det klarte de ved enkle grep.
Les mer >>Møt Melkior Kork
Snøven dalar lett og fin, glitrande mjølkekvit, klappa og klar til å bygge snømenn- og kvinner i fleng. Til og med snøbarn, snøhundar og snøkattar har tendens til å poppe opp.
Les mer >>