

Flere artikler innen Jul i SFO
Lag et juletre
Et juletre som står av seg selv kan være en fin førjulsaktivitet. En aktivitet som ikke er særlig vanskelig. Treet kan godt pyntes med glitter og stas i tillegg.
Les mer >>Julekort og pakkelapper
Hvorfor kjøpe julekort og pakkelapper når du kan lage de selv?
Les mer >>En hjertelig julekalender
En historie om hvordan ideen til en annerledes julekalender dukket opp. Et godt råd fra en barnehage.
Les mer >>Påmelding til juleferien
Hilde Mathisen har sendt oss påmeldingen som de sender ut til sine foreldre i forbindelse med juleferien.
Les mer >>Lys opp i mørket
Lag fargerike og kreative vinterlykter sammen med barna! Når mørketiden kommer er dette en fin aktivitet å gjøre ute.
Les mer >>Den magiske dør til julelunsjen
De ansatte ved Elvetun SFO ville skape litt magi når ungene ankom årets julelunsj. Det klarte de ved enkle grep.
Les mer >>Litt klossete
Kring om på skuleområdet ved Hundeidvik Privatskule er der stadig "god fiskelukke og flotte fangstar" i form av treverk og anna spanande "kapp". Slike gullskattar som mange ser på som skrot har vi i SFO sjølvsagt gode auger for å sjå verdien av.
Les mer >>Årets pepperkaker
Pepperkaker smaker nydelig og er så dekorative. Tidlige juleforberedelser på SFO/AKS er kanskje det vi behøver i disse tider. Hos oss finner du mange gode ideer.
Les mer >>Pynt til juletreet
Å lage juletrepynt er veldig hyggelig. Hvis du har selvtørkende leire er dette tingen.
Les mer >>