Hos Risør SFO har «Rekorduke» blitt en høyt elsket tradisjon som barna ser frem til hvert år!

Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer av Nettverket! for SFO.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

Den digitale SFO

Et bilde sier mer enn tusen ord. Slik tenker vi på Sørli SFO I Nittedal kommune når vi skal inspirere barn til skaperglede og vise foreldre hva som skjer I hverdagen.

Les mer >>

Tivoli

Hva med å prøve en ny vri på skoleavslutningen, i regi av SFO? Tivoli på skolen må jo være alle barns store drøm.

Les mer >>

Båter av pappkartong

Lag båter sammen med barna, og oppdag gleden ved å leke i og med vann

Les mer >>

Universet på Sunnmøre

I høst ville vi prøve et emne som guttene tenner på. Vi satset på å lage romskip, astronauter og ikke minst planeter. Lære navnene på dem, hvordan de ser ut, og se hvor stor forskjell det er på størrelsene.

Les mer >>

Frihet til å velge

Hvorfor ikke snu opp/ned på etablerte sannheter? Hvorfor ikke utfordre en traust SFO med noe helt nytt? Vi på Tasta SFO i Stavanger gjorde akkurat det. «Nå skal alle ut!» «Nå skal alle spise!» «Nå skal alle leke!» «Nå skal alle synge!» «Nå skal alle ditt og datt!» Endelig er disse setningene historie. Det var på tide å gjøre noe nytt, en endring var nødvendig. Tasta skole var ferdig med samlebånds-SFO.

Les mer >>

Barns medvirkning i farger og fantasi

Hvordan ser en vegg ut når barna får bestemme? På Korsvoll AKS i Oslo fikk 4 og 5. trinn-elevene slippe fantasien løs. Resultatet ble et fargesprakende kunstverk de selv har vært med å skape, sammen med kunstner Morten Kveen.

Les mer >>

Barkebåtprosjekt i høstferien? (fra arkivet)

I år var det meldt regnvær hele uken men jeg hadde et ønske om at vi skulle være ute selv om været ikke var det beste. Derfor sådde jeg ideen til barna om barkebåt prosjektet og de ble straks begeistret.

Les mer >>

Humla suser på Godlia

SFO er perfekt som arena for prosjekter. På Godlia SFO har de en egen prosjektbase som er veldig populær. Den heter Humla.

Les mer >>

Barkebåtprosjekt i høstferien? (fra arkivet)

I år var det meldt regnvær hele uken men jeg hadde et ønske om at vi skulle være ute selv om været ikke var det beste. Derfor sådde jeg ideen til barna om barkebåt prosjektet og de ble straks begeistret.

Les mer >>