Les også
Den store SFO-dagen 2025: Mat og måltidsglede i SFO
Verdens Eldste
Snodigheter ved perlebordet er en serie små og spennende historier du kan fortelle og undre deg over sammen med barna.
Les mer >>Lomatia – en gammel venn
Her får du små drypp du kan bruke i samtaler rundt bordene i SFO.
Les mer >>Fugl i skapet
- Det piper i skapet, sa Kari. – Hva mener du? – Det piper i kjøkkenskapet, det en fugl der. - Hallo, fugler er ikke i kjøkkenskap, sa jeg og åpnet skapet. Der var det ingen fugl, bare glass og tallerkener.
Les mer >>Opp-ned-huset
I Tyskland har de bygget et hus opp-ned. Med taket ned og gulvet opp. Mange mennesker er kommet for å se huset. Det er ikke så greit.
Les mer >>Tårene betyr - hjelp!
Snodigheter ved perlebordet er en serie små og spennende historier du kan fortelle og undre deg over sammen med barna.
Les mer >>Gudmundur på tur 2
Her får du små drypp du kan bruke i samtaler rundt bordene i basene. Det er alltid gledelig for barn å få være sammen med voksne som deg. Du kan fortelle om små, rare ting og ved middagsbordet kommer barnet med din historie fra perlebordet og foreldrene tenker; i SFO skjer det jammen mer enn innkryssing og fôring. Tekstene er også skrevet slik at barn selv kan lese dem, det er fint at SFO bidrar til å stimulere til mer lesing.
Les mer >>Småfilosofene - Å mobbe, hva betyr det
Småfilosofene reflekterer og filosoferer over mange ting i bladet "Elle Melle". Denne gangen snakker de om erting. Les mer om bladet og opplegget på forsiden vår.
Les mer >>Hull i osten
Noen barn synes ost med mange hull i er godt. Og mange voksne også. Er det hullene som er så gode, mon tro?
Les mer >>Rot med maten
Det finnes en hakkespett sør i Norge som er vakker og fin, men er den klok? Jeg vet ikke, men den er ganske flink til å lære seg saker og ting. Og det er viktig.(Her får du små drypp du kan bruke i samtaler rundt bordene i basene. Det er alltid gledelig for barn å få være sammen med voksne som deg. Du kan fortelle om små, rare ting og ved middagsbordet kommer barnet med din historie fra perlebordet og foreldrene tenker; i SFO skjer det jammen mer enn innkryssing og fôring. Tekstene er også skrevet slik at barn selv kan lese dem, det er fint at SFO bidrar til å stimulere til mer lesing.)
Les mer >>