Flere artikler innen Jul i SFO
Lag din drømme snømann
Snømannen er populær hos de eldste barna på Svolvær SFO.
Les mer >>Dekorative pepperkaker
Vi har fått oversendt et godt forslag til hvordan pepperkakene rundt om kan bli enda mer innbydende.
Les mer >>Litt klossete
Kring om på skuleområdet ved Hundeidvik Privatskule er der stadig "god fiskelukke og flotte fangstar" i form av treverk og anna spanande "kapp". Slike gullskattar som mange ser på som skrot har vi i SFO sjølvsagt gode auger for å sjå verdien av.
Les mer >>Glitrende kongler
Nå for tiden er det nærmest et ”must” å ta med naturen inn i stua. Jeg har valgt å hente inn flotte kongler og pynte dem glitrende og flotte..
Les mer >>No e lysan tent på Stabbursmoen SFO
"No e lysan tent" er en julelåt skrevet til Stabbursmoen skole. Det har etter hvert blitt en fin tradisjon å synge denne sangen på Stabbursmoen før jul. Denne høsten har det dyktige SFO-koret spilt inn sangen i studio.
Les mer >>Julestemning
For å sette oss i julestemning har Monica sendt oss et bilde av adventskalenderen deres.
Les mer >>Pynt til juletreet
Å lage juletrepynt er veldig hyggelig. Hvis du har selvtørkende leire er dette tingen.
Les mer >>Engler og nisser av trebiter
Småkapp av lister eller annet tremateriale egner seg godt som forskjellige dekorasjoner etter å ha blitt dekorert av barnehender. Billig og enkel aktivitet.
Les mer >>Juleby av perler
På 2.trinn holder de på med et stort perleprosjekt. De skal lage en skøytebane/juleby. Her trengs det mye perler og mange perlebrett.
Les mer >>