
Flere artikler innen Jul i SFO
Når kulda setter inn!
Der det er hjarterom er det husrom heiter det...også for mus!
Les mer >>Maisbokser uten mais, og colakaker uten cola
Tomme maisbokser er ikkje egna berre til å kaste ball på under julemarknaden eller under sankthansfeiringa. Dei kan nemleg tryllast om til å bli dei flottaste boksar med nostalgisk preg.
Les mer >>Ispinnefigurer
I denne aktiviteten er det ispinner som er hovedmaterialet. Dekorasjon finnes sikkert i SFO fra før.
Les mer >>Klypenisser
Kreativ bruk av klesklyper som gir fine jule dekorasjoner eller gaver. Nissene kan brukes både til pynt og til å feste nyttige huskelapper på.
Les mer >>Garn-nisser på Buggeland SFO
Disse flotte Garn-nissene laget 3.-4.trinn ved vår SFO.
Les mer >>Glitrende kongler
Nå for tiden er det nærmest et ”must” å ta med naturen inn i stua. Jeg har valgt å hente inn flotte kongler og pynte dem glitrende og flotte..
Les mer >>Julekort og pakkelapper
Hvorfor kjøpe julekort og pakkelapper når du kan lage de selv? Her får du oppskrift og tips til utstyr. La juleverkstedet begynne.
Les mer >>Jule-ein, jule-to, jule-dorulltre
Ut med dorullnissen, grana, furua og einebærbusken,- inn med dorull-juletreet!
Les mer >>Snøkrystaller
Snøen har endelig kommet og lyser noen steder. Vi feirer med å klippe ut snøkrystaller til å ha inne.
Les mer >>