Les også
Fra jord til bord ved Innlandet SFO
SFO har blitt et gartneri. Barn og ansatte på SFO har sådd og vannet grønne vekster siden slutten av april. Rektors drøm om at Innlandet skole i Kristiansund skulle få sin egen skole/SFO-hage, er blitt virkelighet.
Les mer >>Skru og mekk
Alle barn elsker å skru og mekke på ting, det begynner de med ganske tidlig. Og når de blir større er det mer interessant å se resultater.
Les mer >>Humlesafari
Med forstørrelsesglass, matpakker og en humleplakat i sekken legger vi ut på humlesafari.
Les mer >>Sommeraktiviteter - studere insekter
Studer blomster og insekter. Hva skjer i naturen om sommeren?
Les mer >>Spikking - Gi barna en kniv
Mestringsglede. Naturopplevelser. Tradisjon. Motorikk. Forståelse av form. Det finnes mange gode grunner til å la barn få spikke.
Les mer >>Spikking av seljefløyte
Om våren når bladene på seljen spretter fram og seljesaften går mellom barken og veden, er det tid for spikking av seljefløyte.
Les mer >>Animasjon i SFO
Hvordan kan du inspirere barna til å prøve seg som aktive og kreative produsenter? Ved å la barna lage egne historier får man innblikk i hvordan barna skaper egen kultur ut fra egne opplevelser. Det har 4.klasse ved Hosle SFO erfart.
Les mer >>Kunnskapsflyet - letter minst like bra som kunnskapsløftet!
Mange har vel "kriga" sitt gjennom tidene kring temaet papirfly. Og gjennom fleire generasjonar har vi fått høyre at papirfly berre er papir som vert liggande å slenge i grøftekantar. Dessutan har fleire såkalla lærde hevda at denslags "sport" er ein "usunn" bruk av dyrebart papir som burde bli nytta til langt viktigare føremål. Pøh!
Les mer >>Tre høstaktiviteter
Høsten er en herlig årstid. Her er inspirasjon og formingsglede...
Les mer >>




