Les også
Flott å se SFO-jentenes naturglede vokse
Sommeraktiviteter - studere insekter
Studer blomster og insekter. Hva skjer i naturen om sommeren?
Les mer >>Lær å spikke en knagg
I en serie på tre artikler skal spikke-ekspert Eivind Falk lære oss om kunsten å spikke sammen med barn
Les mer >>Fra jord til bord ved Innlandet SFO
SFO har blitt et gartneri. Barn og ansatte på SFO har sådd og vannet grønne vekster siden slutten av april. Rektors drøm om at Innlandet skole i Kristiansund skulle få sin egen skole/SFO-hage, er blitt virkelighet.
Les mer >>Spikking - Gi barna en kniv
Mestringsglede. Naturopplevelser. Tradisjon. Motorikk. Forståelse av form. Det finnes mange gode grunner til å la barn få spikke.
Les mer >>Naturen- «barnas eget lekeland»
Himmelen er skarp blå, og sola varmer opp den fuktige bakken. Landskapet fylles opp med morgendis som solen leker med. Disse årstidsovergangen er vakre, og vi kan kjenne den på kroppen. Rett og slett en fantastisk vårdag!
Les mer >>HURRAAAA, det norske flagget vårt fyller 200 år!
I år skal vi ikkje berre feire grunnlova av 1814 på 17.mai, - vi skal markere 200-årsjubileet til flagget vårt også.
Les mer >>Tre høstaktiviteter
Høsten er en herlig årstid. Her er inspirasjon og formingsglede...
Les mer >>Flott å se SFO-jentenes naturglede vokse
To pedagoger fra Rynkevangskolens SFO i Kalundborg Danmark er i gang med å undersøke hvordan man kan vekke SFO-jenters interesse for naturen. Kan det være interessant for oss her i Norge også? 20 jenter har hugget ved, tent bål og laget insekthotell med så stor entusiasme at de kaller det jentefest.
Les mer >>Spikking - Gi barna en kniv!
Mestringsglede. Naturopplevelser. Tradisjon. Motorikk. Forståelse av form. Det finnes mange gode grunner til å la barn få spikke.
Les mer >>
.jpg)


