Flere artikler innen Utebasen
Kjempelur med kopp på tur!
Det enkle er ofte det beste, gjerne frå naturens eige spisskammers!
Les mer >>Hvordan lage natursti?
Å lage natursti er en aktivitet som gir både glede og lærdom samtidig som man benytter naturen. Vi viser deg hvordan du kan lage den sammen med barna.
Les mer >>Dette er utebasen vår i SFO
Vi på Skeie SFO startet med utebase høsten 2016. Det har vært en stor suksess, og her deler vi vår suksesshistorie med resten av SFO-Norge.
Les mer >>Barn og klær
Barnas påkledning er viktig for deres trivsel. Mange opplever uenighet på SFO og med foreldrene rundt hva som er viktig i forhold til barnas klær.
Les mer >>Dyrk grønnsaker
Å dyrke grønnsaker i SFO er en morsom og lærerik aktivitet. Vi forteller deg hvordan du kan gå fram.
Les mer >>Vår i skogen
Våren har kommet og det er klart for turer i skog og mark. På tur med barna kan det være nyttig med litt bakgrunnskunnskap om ting som skjer i naturen om våren.
Les mer >>1317 SKØVVEN - se filmen her
I Borge SFO har de bygget utebase og har ganske ambisiøse mål for barns oppvekst. Se filmen om livet i 1317 SKØVVEN her
Les mer >>Skummelt, men ikke farlig
På uteplassen i skogen er det alltid noen av barna som er ivrige i de magiske klatretrærne…og de klatrer høyt og er stolte. Vi har vel alle stått og kjent på de samme følelsene vi som jobber med barn. Jeg som voksen med høydeskrekk i bagasjen står der og ser på med en klump i magen og tenker at dette er farlig.
Les mer >>Lær å spikke en smørekniv
I en serie på tre artikler skal spikke-ekspert Eivind Falk lære oss om kunsten å spikke sammen med barn
Les mer >>


.jpg)


