Mer blader

Mens vi venter på de flotte høstfargene, synes jeg vi kan lage høstbladene våre selv. Fargerike og vakre, hengende på en snor.

Les mer >>

Williams spill

Han kom hjem fra skolen en dag, full av energi og sa: ”Mamma skal jeg lage et spill?”

Les mer >>

Dagens tips

I dag skal du få noen tips som kan bidra til at penslene varer en stund lenger.

Les mer >>

Marthes regnbuedrøm del 3

Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO. Denne gangen er det krøllebilde som er utfordringen.

Les mer >>

Du og jeg og dompappen

Vi markerer Prøysenåret 2014med, dompappane opp i lia som kava i snøbrøyta,- og der ingen hadde vore i jula før..heisann og hoppsann og tralala.

Les mer >>

Mer å gjøre ute..

Øyeblikkets kunst eller en opplevelse for livet.. Jeg tror det kan være begge deler med denne teknikken. Hele skolegården er et eneste stort hvitt lerret.. da er det best å vite hva man kan gjøre med det..

Les mer >>

Å male med en ballong

Det er spennende å prøve nye måter å få malingen ned på arket på. Hva med å male med en ballong?

Les mer >>

Søte jordbær

Jordbærene kan være søte og flotte på vinteren også. Disse kan ikke spises, men nytes kun med øynene.

Les mer >>

Et vennskapsarmbånd

På Volden SFO har vi fått nye medarbeidere. Mona har jobbet i SFO i mange år og hun har mye å lære oss andre. Blant annet denne teknikken.

Les mer >>