Så kom det endelig litt regn igjen. Hva er vel bedre å glede seg over regnet og bli litt inspirert? I regnvær er det deilig å slippe å bli våt og da trenger vi en paraply.

Til denne teknikken trenger du:
• Papptallerkener
• Piperensere
• Flytende blank maling
• Saks

Slik gjør du

 

 

Del papptallerkenen i to og klipp flere
bueformer.

 

 

 

Mal paraplyene i flotte farger. Pynt
dem gjerne hvis du vil. Fest piperenseren
på baksiden med teip. Heng paraplyene opp på veggen i et mønster. Du kan også lime paraplyen på et malt ark.

Marthes regnbuedrømPå sfonett.no finner du en skattkiste fylt med ideer, inspirasjon og kreativ glede. I Marthes regnbuedrøm presenteres aktiviteter som alle har det felles at de er utviklet og gjennomført i SFO. Logg inn, velg verktøy og Marthes regnbuedrøm. Så enkelt er det. Opplegg til en hel planleggingsdag og mye mer enn det! Se mer på Marthes regnbuedrøm

Sy et bilde

Å se flere muligheter i materialene synes jeg er gøy. Tråd og kartong i en litt annen variant kommer her.

Les mer >>

Ut i luften, opp i trærne

Har du lyst til å være kreativ ute? Jeg håper denne teknikken kan inspirere deg til å gå ut i luften og opp i trærne.

Les mer >>

Hokus pokus farger

Dette er en flott teknikk for å få fram fargerike motiver, den er også ganske enkel og krever ikke mye forberedelser.

Les mer >>

Marmorering

Her er en fantastisk fasinerende teknikk. Den er ikke ny, men gammel og kjent for mange. Her klarer man aldri å slutte, når man først har begynt.

Les mer >>

Magiske øyeblikk

Ingen kan vel legge så mye entusiasme og glede i å gi oss en ny formingsaktivetet som Marthe. Magi kalles det..

Les mer >>

Gøy med kartong. Del 3.

Vi er ikke helt ferdig med kartong enda. Denne gangen skal vi pynte oss litt, og lage flotte smykker.

Les mer >>

Eventyrkroker ute og inne

Bruk stoffer til å avgrense eller skape nye små kroker i et rom. Perfekt når man har liten plass eller bare som en morsom effekt.

Les mer >>

Smykker fra naturen

Nå blir været varmere og det er deilig å sitte og slappe av og småprate i solen. Med denne teknikken kan dere virkelig kose dere og bli inspirert av hverandre.

Les mer >>

Julenissen blir også glad for julekort!!

Lyst til å skrive kort/brev til julenissen som fellesaktivitet/dugnad i SFO. Underteikna har kosa seg med denne aktiviteten ilag med barna mange gangar....og gjett, vi får alltid svar frå nissen.

Les mer >>