Flere artikler innen Jul i SFO
Flerfamiliens julefeiring
Barnas sorg over foreldrenes brudd blir ikke mindre uansett hvor mange ganger de feirer Jul
Les mer >>Julekalender
I år begynner vi julen like tidlig som julemarsipanen kommer i butikken. Vel, så ille er det ikke, men vi må begynne å planlegge litt snart. Her er en utfordring.
Les mer >>Julenissen blir også glad for julekort!!
Lyst til å skrive kort/brev til julenissen som fellesaktivitet/dugnad i SFO. Underteikna har kosa seg med denne aktiviteten ilag med barna mange gangar....og gjett, vi får alltid svar frå nissen.
Les mer >>Lag et juletre
Et juletre som står av seg selv kan være en fin førjulsaktivitet. En aktivitet som ikke er særlig vanskelig. Treet kan godt pyntes med glitter og stas i tillegg.
Les mer >>Gips til jul
En enkel teknikk til den siste dagen før høytiden starter. God jul!
Les mer >>Mataukan fra Romolslia
Vi lovet i forrige uke at vi skulle vise deg oppskriftene fra erfaringsutvekslingene rundt ute-mat på Romolslia.
Les mer >>Glitrende kongler
Nå for tiden er det nærmest et ”must” å ta med naturen inn i stua. Jeg har valgt å hente inn flotte kongler og pynte dem glitrende og flotte..
Les mer >>En annerledes julekalender
Her kommer noen ord angående julekalenderen som vi tilbyr barna på Kirkevoll SFO.
Les mer >>Klyper til jul..
Nå er det virkelig snart jul. Her kommer en oppgave til dere som har litt tid til overs og med klyper og glitter igjen i skapet. Kos dere de få dagene det er igjen til den store kvelden. Og en riktig god jul alle sammen!
Les mer >>