Flere artikler innen Jul i SFO
Glitrende kongler
Nå for tiden er det nærmest et ”must” å ta med naturen inn i stua. Jeg har valgt å hente inn flotte kongler og pynte dem glitrende og flotte..
Les mer >>Lag et juletre
Et juletre som står av seg selv kan være en fin førjulsaktivitet. En aktivitet som ikke er særlig vanskelig. Treet kan godt pyntes med glitter og stas i tillegg.
Les mer >>En hjertelig julekalender
En historie om hvordan ideen til en annerledes julekalender dukket opp. Et godt råd fra en barnehage.
Les mer >>Søte jordbær
Jordbærene kan være søte og flotte på vinteren også. Disse kan ikke spises, men nytes kun med øynene.
Les mer >>No e lysan tent på Stabbursmoen SFO
"No e lysan tent" er en julelåt skrevet til Stabbursmoen skole. Det har etter hvert blitt en fin tradisjon å synge denne sangen på Stabbursmoen før jul. Denne høsten har det dyktige SFO-koret spilt inn sangen i studio.
Les mer >>Juleuke
Vi synes Byfjord SFO hadde laget et morsomt program for sin faste juleuke og vil gjerne dele dette med dere. La dere inspirerere.
Les mer >>En hjertelig julekalender
En historie om hvordan ideen til en annerledes julekalender dukket opp. Et godt råd fra en barnehage.
Les mer >>Vinterstemninger i blåtimene
Når vi ønsker at barna skal lage vintermotiver kan vi bruke materialene fettfarger og vannfarger sammen
Les mer >>Presanger med vifteform
Lei av at nesten alle pakkar ser like ut og tydelig ber preg av forhasta innpakking som ofte er utført av forkava butikkpersonale i ei fortørna og hektisk førjulstid?
Les mer >>




.jpg)
