Lag båter sammen med barna, og oppdag gleden ved å leke i og med vann

Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer av Nettverket! for SFO.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

Humla suser på Godlia

SFO er perfekt som arena for prosjekter. På Godlia SFO har de en egen prosjektbase som er veldig populær. Den heter Humla.

Les mer >>

Tema-måned i SFO

SFO er et sted for prosjekter i alle varianter. Det er et sted for å være kreativ og hive på med nye idéer og påfunn. Barna er i en aldersgruppe der det umulige er mulig og begrensninger nesten ikke finnes. Bruk av tema er et flott utgangspunkt for å dyrke nettopp kreativiteten og fantasien i SFO.

Les mer >>

Animasjon i SFO

Hvordan kan du inspirere barna til å prøve seg som aktive og kreative produsenter? Ved å la barna lage egne historier får man innblikk i hvordan barna skaper egen kultur ut fra egne opplevelser. Det har 4.klasse ved Hosle SFO erfart.

Les mer >>

Papp i SFO skaper kreativitet og uforskertrang

Lek i papperiet er mer enn en aktivitet eller en underholdende ting å holde på med. Det er alvor. For fremtiden.

Les mer >>

Den digitale SFO

Et bilde sier mer enn tusen ord. Slik tenker vi på Sørli SFO I Nittedal kommune når vi skal inspirere barn til skaperglede og vise foreldre hva som skjer I hverdagen.

Les mer >>

Lompefabrikk i høstferien?

Å lage lomper er superenkelt, billig og sunt - en flott aktivitet som alle barn kan mestre og bli fornøyde med.

Les mer >>

Romeo og Julie

På Stabbursmoen SFO var årets forestilling en del av et prosjekt hvor de ønsket å gjøre et dykk i nærkulturen.

Les mer >>

Kontainerlek uten fasit

I vinter var de ansatte på Kirkevoll skole SFO i Bergen på «Lekelystkurs» med Trude Brendeland, også kjent som Fantasifantasten. Her ble de introdusert for prosjektet «Scrapestore Playpod», et konsept brukt i skolegårder i England.

Les mer >>

Romeo og Julie

På Stabbursmoen SFO var årets forestilling en del av et prosjekt hvor de ønsket å gjøre et dykk i nærkulturen.

Les mer >>