Flere artikler innen Jul i SFO
Årets pepperkaker
Pepperkaker smaker nydelig og er så dekorative. Tidlige juleforberedelser på SFO/AKS er kanskje det vi behøver i disse tider. Hos oss finner du mange gode ideer.
Les mer >>Vi tenner lys i desember
Kva er vel ikkje meir triveleg og stemningsfullt enn når barna sit med strålande, funklande blikk klar til å tenne adventslysa?
Les mer >>Klypenisser
Kreativ bruk av klesklyper som gir fine jule dekorasjoner eller gaver
Les mer >>Vinterstemninger i blåtimene
Når vi ønsker at barna skal lage vintermotiver kan vi bruke materialene fettfarger og vannfarger sammen
Les mer >>En hjertelig julekalender
En historie om hvordan ideen til en annerledes julekalender dukket opp. Et godt råd fra en barnehage.
Les mer >>Glitrende kongler
Nå for tiden er det nærmest et ”must” å ta med naturen inn i stua. Jeg har valgt å hente inn flotte kongler og pynte dem glitrende og flotte..
Les mer >>Pynt til jul
Juletrærne er enkle å lage og du kan ta i bruk det du har i skuffer og skap.
Les mer >>Søte jordbær
Jordbærene kan være søte og flotte på vinteren også. Disse kan ikke spises, men nytes kun med øynene.
Les mer >>Hjerte for musikk og makaroni med stjernestatus
Desse hjerta vert så flotte at du formelig kan høyre julesangane frå juletreet. Kjapt, kjekt og tradisjonellt, med musikalsk vri.
Les mer >>




.jpg)
