Maling

Jeg har prøvet mange typer maling fra forskjellige produsenter, og kvaliteten er stort sett den samme overalt. De forskjellige materialforvalterne har et godt utvalg, og du har muligheten til å få maling som passer til alle typer maleteknikker.

Les mer >>

Marthes regnbuedrøm

Forrige gang laget vi sandpapirbilder. Denne gangen er det store malerier av frukt som står på menyen. God fornøyelse!

Les mer >>

Søte jordbær

Jordbærene kan være søte og flotte på vinteren også. Disse kan ikke spises, men nytes kun med øynene.

Les mer >>

Forvandling fryder, virkelig

Så var det disse plastglassene da.. Her har du mitt forslag på en måte å løse utfordringen på. Sett på stekeovnen og se forvandling med egne øyne. Spennende, raskt og morsomt..

Les mer >>

Marthes regnbuedrøm.Del 5

Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO.Forrige gang kunne vi lære hvordan vi lager tredimensjonelle fisker. I dag skal vi gjøre disse ferdig.

Les mer >>

Forandring fryder

Her kommer en ny utfordring til deg og dine kolleger. Håper dere er klare for å tenke smart og kanskje prøve noe dere aldri har gjort før. Bli med på forandring fryder!

Les mer >>

Å oppleve øyeblikket

Nå for tiden får vi høre hvor viktig det er å leve i nuet og oppleve øyeblikkene som fyller dagen vår. I denne teknikken er det akkurat det som er meningen.

Les mer >>

Sommarfugl i garderobeland

Sommerfuglene blir så fine at de nesten letter på egen hånd. Gir flott kunstutstilling på slitne SFO-vegger.

Les mer >>

Mønster med lim

Lim kan brukes til mange ting. Her er lim kombinert med aluminiumsfolie.

Les mer >>