Hvalen som spruter baller

Finn frem det du har av farget ark klipp et bilde.

Les mer >>

Forvandling fryder, virkelig

Så var det disse plastglassene da.. Her har du mitt forslag på en måte å løse utfordringen på. Sett på stekeovnen og se forvandling med egne øyne. Spennende, raskt og morsomt..

Les mer >>

Funnet i kjelleren, del 2

Nå håper jeg våren kommer snart..! De flotte grønne bladene og den blå himmelen har vært inspirasjonen min denne gangen.

Les mer >>

Pappblomster

Jeg liker å bruke ting jeg finner rundt om kring, gjerne noe som skal kastes. Denne gangen har jeg funnet pappemballasje som vi får gjennom fruktordningen på skolen.

Les mer >>

Ta en perle og tre den på..

Her kommer en kjempefin oppgave som du kan sette frem på bordet en litt sen ettermiddag. Den er rask, enkel og resultatet blir fantastisk flott.

Les mer >>

Splash!

Finn frem pappesker og søppelposer, nå skal det splashes!

Les mer >>

Du og jeg og dompappen

Vi markerer Prøysenåret 2014med, dompappane opp i lia som kava i snøbrøyta,- og der ingen hadde vore i jula før..heisann og hoppsann og tralala.

Les mer >>

Funnet i kjelleren, del 1

Nå har jeg vært i kjelleren og funnet Depron. Hva er det og hva kan det brukes til?

Les mer >>

Marthes regnbuedrøm del 3

Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO. Denne gangen er det krøllebilde som er utfordringen.

Les mer >>