Les også
Vennskapsgrupper, Pop-up rom og «Spillmester Wenche»
Kunstutstilling ved Cicignon SFO
Hva kan vi gjøre som er gøy i disse smittevernstider? Kan vi invitere foreldre, besteforeldre, søsken på noen måte slik at de kan komme på besøk og se hva SFO barna våre faktisk får til?
Les mer >>Barns medvirkning og samskaping i praksis – eksempler fra Berg SFO
På Berg SFO i Trondheim får 4. trinn-elevene muligheten til å fordype seg i musikk og teater på barnas premisser. Gjennom Band og Mona-artig får barna være medskapere fra idé til forestilling. De velger selv låter, karakterer, replikker og rekvisitter og møter voksne som støtter, forenkler og heier. Dette er barns medvirkning i praksis, med eierskap, kreativitet og fellesskap i sentrum.
Les mer >>Lillespøk og storespøk – det er ingen spøk!
Kva skjer når lokalavisa og Halloween møtast på SFO? I Hundeidvik SFO har Janne og gjengen funne svaret og det handlar både om kreativitet, gjenbruk og mykje latter!
Les mer >>BYEN ved Hannestad SFO
På vegne av redaksjonen i SFOnett ble jeg invitert til Hannestad SFO og deres utstilling «Byen». En utstilling basert på mange små prosjekter hvor barns medvirkning og «det kreative barnet» skulle stå i fokus.
Les mer >>Lag et hundekort
Morsomt hundekort som kan lages ved tegnebordet.
Les mer >>Nydelige høstblader
Sommeren er over og høsten banker på døren. Nå er det bare å ønske krystallklare dager velkommen. Denne gangen lager vi høstbladene selv. Fargerike og flotte.
Les mer >>Presanger med vifteform
Lei av at nesten alle pakkar ser like ut og tydelig ber preg av forhasta innpakking som ofte er utført av forkava butikkpersonale i ei fortørna og hektisk førjulstid?
Les mer >>Stjerner av ispinner
Det trengs ikke så mye utstyr for å lage disse flotte, dekorative stjernene. Det kan f.eks bli en flott vindusdekorasjon.
Les mer >>Kreativt kaos
Hva kan man gjøre for å legge til rette for kreativitet på best mulig måte? Har du prøvd å lage et lite kaos for å skape kreativitet?
Les mer >>
.jpg)



