Sommerferien nærmer seg og da kan det være greit med noen nye ideer til aktiviteter i de dagene vi er så heldige å ha barna hele dagen.

Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer av Nettverket! for SFO.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

Sommeraktiviteter - studere insekter

Studer blomster og insekter. Hva skjer i naturen om sommeren?

Les mer >>

Aktivitetskort & Klippekort som skaper aktivitet

For å markere SFO-dagen og tema "Aktivitet og bevegelsesglede" hadde to av SFO-ene i Time kommune laget aktivitetskort. Dette ble vellykket og mange barn fikk prøve ulike aktiviteter. Kanskje en ide å ta med seg i hverdagen på SFO for å inspirere til mer aktivitet ute?

Les mer >>

Ballongtennis

Har du lyst til å prøve ballongtennis? En enkel teknikk helt på tampen av SFO-året. God sommer alle sammen!

Les mer >>

Naturen- «barnas eget lekeland»

Himmelen er skarp blå, og sola varmer opp den fuktige bakken. Landskapet fylles opp med morgendis som solen leker med. Disse årstidsovergangen er vakre, og vi kan kjenne den på kroppen. Rett og slett en fantastisk vårdag!

Les mer >>

Skru og mekk

Alle barn elsker å skru og mekke på ting, det begynner de med ganske tidlig. Og når de blir større er det mer interessant å se resultater.

Les mer >>

Humlesafari

Med forstørrelsesglass, matpakker og en humleplakat i sekken legger vi ut på humlesafari.

Les mer >>

Lever Postei? Nei han er død!

Denne «blomsterpotta» er oppstått frå dei døde av leverposteiboksar som vi har samla frå måltid i SFO. Gjenbruk er berekraft!

Les mer >>

Sommerens pynt

Selvlagede armbånd hører sommeren til..

Les mer >>

Spikking - Gi barna en kniv

Mestringsglede. Naturopplevelser. Tradisjon. Motorikk. Forståelse av form. Det finnes mange gode grunner til å la barn få spikke.

Les mer >>