Les også
Lag en flott kulepenn
Kjempekul kulepenn. Enkel å lage
Les mer >>Lillespøk og storespøk – det er ingen spøk!
Kva skjer når lokalavisa og Halloween møtast på SFO? I Hundeidvik SFO har Janne og gjengen funne svaret og det handlar både om kreativitet, gjenbruk og mykje latter!
Les mer >>KREATIV SFO: Slik skaper vi rom for mestring, ro og utforskertrang i SFO
Skaperglede i SFO handler ikke om ferdige produkter, men om prosesser der barn får oppleve mestring, medvirkning og ro. Gabriela Klimowicz deler hvordan temaarbeid og bærekraftige valg gir kvalitet i praksis, hver eneste dag.
Les mer >>Gratis golfbane
Tenk en helt egen - og ikke minst gratis golfbane på SFO! Ja det er fullstendig mulig, bare se på denne idéen.
Les mer >>Nydelige høstblader
Sommeren er over og høsten banker på døren. Nå er det bare å ønske krystallklare dager velkommen. Denne gangen lager vi høstbladene selv. Fargerike og flotte.
Les mer >>Sirkus
Å lage et eget sirkus i SFO er en kjempeflott aktivitet. Her kan man putte inn dans, drama, musikk, fysisk aktivitet, forming og enda mer. Opplegget er laget for barnehager, men kan like gjerne benyttes i SFO.
Les mer >>Stjerner av ispinner
Det trengs ikke så mye utstyr for å lage disse flotte, dekorative stjernene. Det kan f.eks bli en flott vindusdekorasjon.
Les mer >>Edderkopp av piperensere
Oppskrift på å lage edderkopp av piperensere får du her.
Les mer >>Personlige bursdagskroner
Er du lei av den tradisjonelle bursdagskronen? Her kan du få noen tips om en litt anerledes krone
Les mer >>




