Kul edderkopp, enkel å lage

Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer av Nettverket! for SFO.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

Har laget egen SFO-versjon av populært mobilspill

Barna på Vikhammeråsen SFO hadde lenge lekt at de var crewmates og imposters i det digitale spillet Among Us. Kreative SFO-ansatte har hjulpet barna med å bringe spillet ut i den fysiske verdenen.

Les mer >>

Lag et strandmiljø

Når sommerferien kommer er det sikkert flere som håper på sol, sommer og strandliv. Hva med å lage et strandmijø sammen?

Les mer >>

BYEN ved Hannestad SFO

På vegne av redaksjonen i SFOnett ble jeg invitert til Hannestad SFO og deres utstilling «Byen». En utstilling basert på mange små prosjekter hvor barns medvirkning og «det kreative barnet» skulle stå i fokus.

Les mer >>

Dramaleker

Dramaleker kan brukes som forberedelser til drama/teater-timen, som trygghetsøvelser, som moro og mye annet rart.

Les mer >>

Hekta på pinnar

Til og med dei kulaste gutta og øvrige med alvorleg strikkeallergi henger seg på denne bølga. Ingen vrange her nei. Kun rett, rett, rett!

Les mer >>

Lag et fuglekort

Morsomt brett-ut kort med fuglenebb. Fin aktivitet ved tegnebordet.

Les mer >>

Lag en dinosaur

Dinosaurer er moro, denne er heller ikke vanskelig å lage.

Les mer >>

Personlige bursdagskroner

Er du lei av den tradisjonelle bursdagskronen? Her kan du få noen tips om en litt anerledes krone

Les mer >>

Teddy sin dag, 27. oktober

I Hundeidvik Privatskule sin SFO har vi lang historie for å markere mange slags dagar, og no er vi igjen komne til Teddybjørnen sin internasjonale dag. Dagen som "vart til" etter at president Theodore "Teddy" Roosevelt nekta å skyte ein liten bjørneunge under ein jakttur i 1902. Denne datoen var også presidenten sin bursdag.

Les mer >>