Les også
KORPS + SFO = SUKSESS I KRISTIANSUND
Pilotprosjektet «korps i SFO» sørget for en rekruttering til Kristiansund skolekorps som man ikke hadde sett maken til siden 90-tallet. En rekruttering som gjør korpset mer robust og bærekraftig. Denne uken sa politikerne at de var positive til å støtte prosjektet videre.
Les mer >>Vennskapsgrupper, Pop-up rom og «Spillmester Wenche»
Tidligere denne måneden hadde jeg gleden av å besøke Elvetangen SFO i Nittedal kommune. Det var lett å se at SFO-leder Marianne Størseth Lien og de flotte ansatte på SFO ikke bare omfavner, men også implementerer rammeplanen med en imponerende grad av kreativitet og engasjement.
Les mer >>Tivoli
Hva med å prøve en ny vri på skoleavslutningen, i regi av SFO? Tivoli på skolen må jo være alle barns store drøm.
Les mer >>Mamma sin dag
Søndag 14.februar er det alle mødre som fortjent skal motta en rungende hyllest.
Les mer >>Mer bevegelse til barn
Fysisk aktivitet og kreativitet er viktig for barns utvikling, derfor tilbyr Mer bevegelse til barn en enkel og engasjerende måte å integrere mer bevegelse i hverdagen.
Les mer >>17. mai sløyfer (fra arkivet)
Håvik SFO i Karmøy kommune er nå klar for 17.mai. De har laget sine helt unike 17.mai sløyfer.
Les mer >>Gjenbruksjula – som musikk for augene! «Vi tenner lys i desember»
Kva skjer dersom ein som lever og åndar for musikk, ei som nettopp har pussa opp med fliser, ei som tilfeldigvis oppdaga lyslenkjer til ti kroner på Europris – og fleire som er gode på å samle, sortere og halde oversikt over dei rette skattane på lageret, samlast? Jau… då oppstår det magi. Og denne gongen enda det i magiske lysglimtglas!
Les mer >>Personlige bursdagskroner
Er du lei av den tradisjonelle bursdagskronen? Her kan du få noen tips om en litt anerledes krone
Les mer >>1,2,3 rollelek
Ved hjelp av tre velfylte skap i et klasserom kan du inspirere til et vidt spekter av rollelek på SFO.
Les mer >>
