Les også
Bordkart som styrker fellesskap og trivsel
Gamle gode gåveboksar
Desse nostalgiske oppbevaringsboksane for julepynt er det super-Sølvi frå Hundeidvik private SFO som har utarbeida! Kjempeflotte,- ikkje sant?
Les mer >>Barns medvirkning og samskaping i praksis – eksempler fra Berg SFO
På Berg SFO i Trondheim får 4. trinn-elevene muligheten til å fordype seg i musikk og teater på barnas premisser. Gjennom Band og Mona-artig får barna være medskapere fra idé til forestilling. De velger selv låter, karakterer, replikker og rekvisitter og møter voksne som støtter, forenkler og heier. Dette er barns medvirkning i praksis, med eierskap, kreativitet og fellesskap i sentrum.
Les mer >>Har laget egen SFO-versjon av populært mobilspill
Barna på Vikhammeråsen SFO hadde lenge lekt at de var crewmates og imposters i det digitale spillet Among Us. Kreative SFO-ansatte har hjulpet barna med å bringe spillet ut i den fysiske verdenen.
Les mer >>Personlige bursdagskroner
Er du lei av den tradisjonelle bursdagskronen? Her kan du få noen tips om en litt anerledes krone
Les mer >>Mamma sin dag
Søndag 14.februar er det alle mødre som fortjent skal motta en rungende hyllest.
Les mer >>Sol av papptallerken
Enkel, billig og dekorativ
Les mer >>Lillespøk og storespøk – det er ingen spøk!
Kva skjer når lokalavisa og Halloween møtast på SFO? I Hundeidvik SFO har Janne og gjengen funne svaret og det handlar både om kreativitet, gjenbruk og mykje latter!
Les mer >>Vennskapsgrupper, Pop-up rom og «Spillmester Wenche»
Tidligere denne måneden hadde jeg gleden av å besøke Elvetangen SFO i Nittedal kommune. Det var lett å se at SFO-leder Marianne Størseth Lien og de flotte ansatte på SFO ikke bare omfavner, men også implementerer rammeplanen med en imponerende grad av kreativitet og engasjement.
Les mer >>Lag en dinosaur
Dinosaurer er moro, denne er heller ikke vanskelig å lage.
Les mer >>

