Gøy med kartong. Del 2

Her kommer del 2 av kartongprosjektet mitt. Relieff med høyde denne gangen.

Les mer >>

Bit for bit

Denne oppgaven er morsom. Resultatene blir ofte fargesprakende og spennende. Bildene blir til ved at barna fyller et på forhånd opptegnet motiv med avrevne papirbiter.

Les mer >>

Maling

Jeg har prøvet mange typer maling fra forskjellige produsenter, og kvaliteten er stort sett den samme overalt. De forskjellige materialforvalterne har et godt utvalg, og du har muligheten til å få maling som passer til alle typer maleteknikker.

Les mer >>

Mer å gjøre ute..

Øyeblikkets kunst eller en opplevelse for livet.. Jeg tror det kan være begge deler med denne teknikken. Hele skolegården er et eneste stort hvitt lerret.. da er det best å vite hva man kan gjøre med det..

Les mer >>

Verdens fineste tre

Her kommer et vakkert kunstverk laget av 2.klassingene på Volden SFO. Verdens fineste drømme-tre, kaller vi det.

Les mer >>

Fargerike egg

Har dere litt tid igjen før påske? Da kan du prøve å lage disse fargerike eggene.

Les mer >>

Lim og salt

Her kommer en teknikk som jeg synes er spennende. Dette resultatet blir også annerledes og flott.

Les mer >>

Hyllest til regnværet

Så kom det endelig litt regn igjen. Hva er vel bedre å glede seg over regnet og bli litt inspirert? I regnvær er det deilig å slippe å bli våt og da trenger vi en paraply.

Les mer >>

Vakre snøkrystaller

Snøkrystaller er vakkert. Jeg synes de spesielt vakre når de er tynne og litt gjennomskinnelige.

Les mer >>