Man trenger da ikke ark...

Nå er det tid for å ta med maling og pensler ut i skolegården igjen. Snøen er fin og hvit, men er sannelig flott med litt farge også..

Les mer >>

Julenissen blir også glad for julekort!!

Lyst til å skrive kort/brev til julenissen som fellesaktivitet/dugnad i SFO. Underteikna har kosa seg med denne aktiviteten ilag med barna mange gangar....og gjett, vi får alltid svar frå nissen.

Les mer >>

Sy et bilde

Å se flere muligheter i materialene synes jeg er gøy. Tråd og kartong i en litt annen variant kommer her.

Les mer >>

Lim et bilde

At det er mange morsomme teknikker, er hevet over en hver tvil. Denne gangen har jeg blant annet brukt lim.

Les mer >>

Marthes regnbuedrøm del 3

Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO. Denne gangen er det krøllebilde som er utfordringen.

Les mer >>

Glitrende kongler

Nå for tiden er det nærmest et ”must” å ta med naturen inn i stua. Jeg har valgt å hente inn flotte kongler og pynte dem glitrende og flotte..

Les mer >>

Her er noen av årets julekalendere.

Årets julekalendere er i boks. Tusen takk for gode forslag, til nytte for oss alle. Det er fantastisk artig at dere har tatt utfordringen.

Les mer >>

Sensommerblader

Hvert eneste år må vi lage bilder med blader. I år kan vi godt begynne litt tidelig..

Les mer >>

Kjæreste på gang?

Det er på tide å gjøre seg klar til våren. I dag lager vi ringer, store og fine slik at alle kan beundre dem.

Les mer >>