Les også
O'jul med din glede..
Jul er det heldigvis en stund til enda, men forberedelsene har allerede startet. Det er mye vi har lyst til å gjøre, vi må bare finne ut hva vi skal velge. Denne utfordringen er enkel – send inn dine juleideer og jeg legger dem ut her på SFOnett.
Les mer >>Lett som en fjær
- Og nydelig som bare det. Her er det bare å ta frem silkepapiret igjen. Det er tid for det sarte, skjøre og skjønne.
Les mer >>Glitrende blomster
Det er mange forskjellige måter å lage blomster på. Her er en teknikk med maling, glitter og du bruker tuppen på en pensel.
Les mer >>Uro
Har du lyst til å pynte litt på SFO, nå som det er sommer?
Les mer >>Man trenger da ikke ark...
Nå er det tid for å ta med maling og pensler ut i skolegården igjen. Snøen er fin og hvit, men er sannelig flott med litt farge også..
Les mer >>Dagens tips
I dag skal du få noen tips som kan bidra til at penslene varer en stund lenger.
Les mer >>Sy et bilde
Å se flere muligheter i materialene synes jeg er gøy. Tråd og kartong i en litt annen variant kommer her.
Les mer >>Månedens utfordring
Det finnes mange kreative barneveiledere i dette lange land, det er jeg ganske sikker på. Her er muligheten for deg som liker utfordringer og ser muligheter i det du har rundt deg.
Les mer >>Perler på en snor
Å se mulighetene er ikke alltid lett.. Man trenger inspirasjon og lyst til å finne nye bruksområder på de tingene man har rundt seg. Mitt råd er: Prøv da vel!
Les mer >>




