Les også
Marthes regnbuedrøm!
På Volden SFO har jeg hatt kunstgruppe i mange år. Alle grupper er forskjellige og opplegget varierer fra år til år. I tiden fremover skal jeg dele gode ideer i en serie artikler her på sfonett.
Les mer >>Eventyrkroker ute og inne
Bruk stoffer til å avgrense eller skape nye små kroker i et rom. Perfekt når man har liten plass eller bare som en morsom effekt.
Les mer >>Vakre snøkrystaller
Snøkrystaller er vakkert. Jeg synes de spesielt vakre når de er tynne og litt gjennomskinnelige.
Les mer >>Hvalen som spruter baller
Finn frem det du har av farget ark klipp et bilde.
Les mer >>Mønster med lim
Lim kan brukes til mange ting. Her er lim kombinert med aluminiumsfolie.
Les mer >>Klesvask i nisseland
I nisseland er det etter tradisjonen stor ståhei i desember! Nissemor (som så mange andre mødre) er som vanleg stressa og har kome i skade for å vaske nissedrakta til sjølvaste julenissen uten å vrenge lommene.
Les mer >>Bli med inn i fargenes verden
Forrige uke skrev jeg om maling og primærfargene. Denne uken handler Marthes regnbuedrøm om å blande og leke med farger.
Les mer >>Klipp et bilde
Nå er det saks og farget papir som gjelder. Prøv deg på denne teknikken, den er nesten for god til å være sann.
Les mer >>Fargerikt og flott
I dagens teknikk har jeg brukt farget papir. Runde bitte små ark fra en hullmaskin.
Les mer >>





