Sommarfugl i garderobeland

Sommerfuglene blir så fine at de nesten letter på egen hånd. Gir flott kunstutstilling på slitne SFO-vegger.

Les mer >>

Hvalen som spruter baller

Finn frem det du har av farget ark klipp et bilde.

Les mer >>

Pappblomster

Jeg liker å bruke ting jeg finner rundt om kring, gjerne noe som skal kastes. Denne gangen har jeg funnet pappemballasje som vi får gjennom fruktordningen på skolen.

Les mer >>

En liten hyllest til hverdagskunsten.

Nå er hverdagen her igjen etter en deilig ferie. Mange barn har sluttet i SFO og nye er kommet til. Hvordan bruker barna hverdagskunsten i denne fasen?

Les mer >>

Søte jordbær

Jordbærene kan være søte og flotte på vinteren også. Disse kan ikke spises, men nytes kun med øynene.

Les mer >>

Williams spill

Han kom hjem fra skolen en dag, full av energi og sa: ”Mamma skal jeg lage et spill?”

Les mer >>

Nydelige høstblader

Sommeren er over og høsten banker på døren. Nå er det bare å ønske krystallklare dager velkommen. Denne gangen lager vi høstbladene selv. Fargerike og flotte.

Les mer >>

Mer blader

Mens vi venter på de flotte høstfargene, synes jeg vi kan lage høstbladene våre selv. Fargerike og vakre, hengende på en snor.

Les mer >>

Maling

Jeg har prøvet mange typer maling fra forskjellige produsenter, og kvaliteten er stort sett den samme overalt. De forskjellige materialforvalterne har et godt utvalg, og du har muligheten til å få maling som passer til alle typer maleteknikker.

Les mer >>