Les også
Mer blader
Mens vi venter på de flotte høstfargene, synes jeg vi kan lage høstbladene våre selv. Fargerike og vakre, hengende på en snor.
Les mer >>Pappblomster
Jeg liker å bruke ting jeg finner rundt om kring, gjerne noe som skal kastes. Denne gangen har jeg funnet pappemballasje som vi får gjennom fruktordningen på skolen.
Les mer >>Orden i systemet
I skolesaker er det viktig å holde orden. I denne teknikken kan barna få hjelp til å lage et fint oppholdsom for blyanter og farger.
Les mer >>Prikk, prikk, prikk..
Her får du et tips til hvordan du kan bruke tusjene dere har på SFO. En enkel, men litt tidkrevende oppgave. Resultatet blir annerledes og flott.
Les mer >>Verdens fineste tre
Her kommer et vakkert kunstverk laget av 2.klassingene på Volden SFO. Verdens fineste drømme-tre, kaller vi det.
Les mer >>Vi resirkulerer igjen
Dette er en veldig morsom oppgave. Her skal du samle plastflasker og pynte dem som du vil.
Les mer >>O'jul med din glede..
Jul er det heldigvis en stund til enda, men forberedelsene har allerede startet. Det er mye vi har lyst til å gjøre, vi må bare finne ut hva vi skal velge. Denne utfordringen er enkel – send inn dine juleideer og jeg legger dem ut her på SFOnett.
Les mer >>Bli med inn i fargenes verden
Forrige uke skrev jeg om maling og primærfargene. Denne uken handler Marthes regnbuedrøm om å blande og leke med farger.
Les mer >>Papp til vinduet
Endelig titter solen frem igjen etter en lang tid bak skyene. Her kommer en teknikk du kan fange solstrålene med.
Les mer >>





