Les også
Eventyrkroker ute og inne
Bruk stoffer til å avgrense eller skape nye små kroker i et rom. Perfekt når man har liten plass eller bare som en morsom effekt.
Les mer >>Glitrende blomster
Det er mange forskjellige måter å lage blomster på. Her er en teknikk med maling, glitter og du bruker tuppen på en pensel.
Les mer >>Forandring fryder, perler
Her kommer min variant av forandring fryder, perler. Denne teknikken fant Maren og jeg ut sammen. Maren går i 4. trinn og er like lidenskapelig opptatt av forming som jeg. ”Kan vi ikke bare se hva vi har i skapet da?”, sa hun..
Les mer >>Hokus pokus farger
Dette er en flott teknikk for å få fram fargerike motiver, den er også ganske enkel og krever ikke mye forberedelser.
Les mer >>Klipp et bilde
Nå er det saks og farget papir som gjelder. Prøv deg på denne teknikken, den er nesten for god til å være sann.
Les mer >>Marthes regnbuedrøm del 4
Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO.Denne gangen kan vi lære hvordan vi lager tredimensjonelle fisker.
Les mer >>Vakre snøkrystaller
Snøkrystaller er vakkert. Jeg synes de spesielt vakre når de er tynne og litt gjennomskinnelige.
Les mer >>Fargerikt og flott
I dagens teknikk har jeg brukt farget papir. Runde bitte små ark fra en hullmaskin.
Les mer >>Hvalen som spruter baller
Finn frem det du har av farget ark klipp et bilde.
Les mer >>




