Lim et bilde

At det er mange morsomme teknikker, er hevet over en hver tvil. Denne gangen har jeg blant annet brukt lim.

Les mer >>

Perler på en snor

Å se mulighetene er ikke alltid lett.. Man trenger inspirasjon og lyst til å finne nye bruksområder på de tingene man har rundt seg. Mitt råd er: Prøv da vel!

Les mer >>

Fargerike fingertupper

Litt flytende farge på en fingertupp, og du har en stempelpute som kan forme flotte mønster på arket

Les mer >>

Hyllest til regnværet

Så kom det endelig litt regn igjen. Hva er vel bedre å glede seg over regnet og bli litt inspirert? I regnvær er det deilig å slippe å bli våt og da trenger vi en paraply.

Les mer >>

Hvalen som spruter baller

Finn frem det du har av farget ark klipp et bilde.

Les mer >>

Ismaling

Denne oppgaven representerer virkelig nysgjerrigheten og undringen til barn. Teknikken er like enkel som den er morsom - og er en iskald fornøyelse.

Les mer >>

Pappblomster

Jeg liker å bruke ting jeg finner rundt om kring, gjerne noe som skal kastes. Denne gangen har jeg funnet pappemballasje som vi får gjennom fruktordningen på skolen.

Les mer >>

Verdens fineste tre

Her kommer et vakkert kunstverk laget av 2.klassingene på Volden SFO. Verdens fineste drømme-tre, kaller vi det.

Les mer >>

Forandring fryder, perler

Her kommer min variant av forandring fryder, perler. Denne teknikken fant Maren og jeg ut sammen. Maren går i 4. trinn og er like lidenskapelig opptatt av forming som jeg. ”Kan vi ikke bare se hva vi har i skapet da?”, sa hun..

Les mer >>