
Flere artikler innen Sommer på SFO
Spikking - Gi barna en kniv
Mestringsglede. Naturopplevelser. Tradisjon. Motorikk. Forståelse av form. Det finnes mange gode grunner til å la barn få spikke.
Les mer >>Forslag til ferieaktiviteter
Sommerferien nærmer seg og da kan det være greit med noen nye ideer til aktiviteter i de dagene vi er så heldige å ha barna hele dagen.
Les mer >>Sommermat for sommerbarn
Det er tid for å tenke sommer og lett og enkel kost. Her er noen gode forslag til smakfulle og gode måltid i farten eller som kan være med på å krydre den neste turen på SFO.
Les mer >>Pokemon jakt på SFO
Dette kan være en fin aktivitet nå som våren og etter hvert sommeren ankommer. Pokemon jakt engasjerer.
Les mer >>Fra asfalt til badeland: Vannlek som gir sommerglede på SFO
Har dere en skolegård som blir glovarm i sola, med lite skygge og få steder å kjøle seg ned? Mange SFO-er står i samme situasjon, men heldigvis finnes det løsninger som både er morsomme og enkle å gjennomføre. Med noen bøtter, en vannslange og litt pågangsmot kan dere skape sommerens beste øyeblikk – midt i skolegården
Les mer >>Herlige sommerblomster
Nå som sommerferien snart er her, kommer en teknikk fra ”Marthes regnbuedrøm” . Kos dere med denne, og god sommer.
Les mer >>Fest for sommeren
Feir sommeren på SFO. En real sommerfest er på sin plass, både for å finne på noe ekstra gøy og for å markere den nye, flotte, varme årstiden.
Les mer >>Humlesafari
Med forstørrelsesglass, matpakker og en humleplakat i sekken legger vi ut på humlesafari.
Les mer >>Eg kan gje deg (Verdas beste SFO)
Etter å ha vore på besøk i ein barnehage nokre gonger, der ein av barne- og ungdomsarbeidarane hadde laga fleire songar og musikkfilmar, fekk eg ein idé om å gjere det same.
Les mer >>