Forandring fryder

Her kommer en ny utfordring til deg og dine kolleger. Håper dere er klare for å tenke smart og kanskje prøve noe dere aldri har gjort før. Bli med på forandring fryder!

Les mer >>

På sekretærens kontor

En dag jeg var inne hos sekretæren på Volden skole, og fant litt emballasje. Du vet denne plasten som beskytter varene skolen bestiller.

Les mer >>

Verdens fineste tre

Her kommer et vakkert kunstverk laget av 2.klassingene på Volden SFO. Verdens fineste drømme-tre, kaller vi det.

Les mer >>

Hyllest til regnværet

Så kom det endelig litt regn igjen. Hva er vel bedre å glede seg over regnet og bli litt inspirert? I regnvær er det deilig å slippe å bli våt og da trenger vi en paraply.

Les mer >>

Marthes regnbuedrøm del 3

Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO. Denne gangen er det krøllebilde som er utfordringen.

Les mer >>

Trykk i vei

Å trykke bilder er noe av det morsomste jeg vet. Det handler om å produsere og la kreativiteten løpe løpsk. Det går fort og du kan lage så mange trykk du vil, og at på til få helt forskjellige uttrykk av en og samme plate

Les mer >>

Sommerens pynt

Selvlagede armbånd hører sommeren til..

Les mer >>

Orden i systemet

I skolesaker er det viktig å holde orden. I denne teknikken kan barna få hjelp til å lage et fint oppholdsom for blyanter og farger.

Les mer >>

Klipp, klipp,klipp..

Jeg kjøpte en gang en såkalt urtesaks. Den fungerte dårlig på urter, men desto bedre på ark.

Les mer >>