Les også
Gøy med kartong. Del 1
Kartong er et kjempefint materiale å jobb med. Gratis kan det også være.
Papp til vinduet
Endelig titter solen frem igjen etter en lang tid bak skyene. Her kommer en teknikk du kan fange solstrålene med.
Les mer >>Å oppleve øyeblikket
Nå for tiden får vi høre hvor viktig det er å leve i nuet og oppleve øyeblikkene som fyller dagen vår. I denne teknikken er det akkurat det som er meningen.
Les mer >>Mer å gjøre ute..
Øyeblikkets kunst eller en opplevelse for livet.. Jeg tror det kan være begge deler med denne teknikken. Hele skolegården er et eneste stort hvitt lerret.. da er det best å vite hva man kan gjøre med det..
Les mer >>Marthes regnbuedrøm del 4
Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO.Denne gangen kan vi lære hvordan vi lager tredimensjonelle fisker.
Les mer >>Vi resirkulerer igjen
Dette er en veldig morsom oppgave. Her skal du samle plastflasker og pynte dem som du vil.
Les mer >>Månedens utfordring
Det finnes mange kreative barneveiledere i dette lange land, det er jeg ganske sikker på. Her er muligheten for deg som liker utfordringer og ser muligheter i det du har rundt deg.
Les mer >>Williams spill
Han kom hjem fra skolen en dag, full av energi og sa: ”Mamma skal jeg lage et spill?”
Les mer >>Eventyrkroker ute og inne
Bruk stoffer til å avgrense eller skape nye små kroker i et rom. Perfekt når man har liten plass eller bare som en morsom effekt.
Les mer >>Fargerike egg
Har dere litt tid igjen før påske? Da kan du prøve å lage disse fargerike eggene.
Les mer >>




