Bruk stoffer til å avgrense eller skape nye små kroker i et rom. Perfekt når man har liten plass eller bare som en morsom effekt.

Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer av Nettverket! for SFO.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

Hjerteblader

Bladene er så vakre om dagen.. Her kommer enda en teknikk som dere kan prøve dere på.

Les mer >>

Jeg heter Marthe

Nå er SFO i gang igjen etter ferien. Et helt skoleår skal fylles med lek, vennskap, aktiviteter, måltider og alt det andre som hører SFO til.. Barna skal sees og få være seg selv på godt og vondt. Her er en teknikk som skal fortelle litt om barna, nemmelig hva de heter.

Les mer >>

På sekretærens kontor

En dag jeg var inne hos sekretæren på Volden skole, og fant litt emballasje. Du vet denne plasten som beskytter varene skolen bestiller.

Les mer >>

Julenissen blir også glad for julekort!!

Lyst til å skrive kort/brev til julenissen som fellesaktivitet/dugnad i SFO. Underteikna har kosa seg med denne aktiviteten ilag med barna mange gangar....og gjett, vi får alltid svar frå nissen.

Les mer >>

Nydelige høstblader

Sommeren er over og høsten banker på døren. Nå er det bare å ønske krystallklare dager velkommen. Denne gangen lager vi høstbladene selv. Fargerike og flotte.

Les mer >>

En liten hyllest til hverdagskunsten.

Nå er hverdagen her igjen etter en deilig ferie. Mange barn har sluttet i SFO og nye er kommet til. Hvordan bruker barna hverdagskunsten i denne fasen?

Les mer >>

Søte jordbær

Jordbærene kan være søte og flotte på vinteren også. Disse kan ikke spises, men nytes kun med øynene.

Les mer >>

Egg-scala

Påskeegga som er så friske og glade at du formeleg kan høyre dei synge!

Les mer >>

Vi resirkulerer igjen

Dette er en veldig morsom oppgave. Her skal du samle plastflasker og pynte dem som du vil.

Les mer >>