Les også
Funnet i kjelleren, del 1
Nå har jeg vært i kjelleren og funnet Depron. Hva er det og hva kan det brukes til?
Mer blader
Mens vi venter på de flotte høstfargene, synes jeg vi kan lage høstbladene våre selv. Fargerike og vakre, hengende på en snor.
Les mer >>Marthes regnbuedrøm.Del 5
Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO.Forrige gang kunne vi lære hvordan vi lager tredimensjonelle fisker. I dag skal vi gjøre disse ferdig.
Les mer >>Perledykkarar
Trenger dere ideer til morsdag eller valentindag, les dette.. Gode tips fra Janne Kristin & co.
Les mer >>Williams spill
Han kom hjem fra skolen en dag, full av energi og sa: ”Mamma skal jeg lage et spill?”
Les mer >>O'jul med din glede..
Jul er det heldigvis en stund til enda, men forberedelsene har allerede startet. Det er mye vi har lyst til å gjøre, vi må bare finne ut hva vi skal velge. Denne utfordringen er enkel – send inn dine juleideer og jeg legger dem ut her på SFOnett.
Les mer >>Q-tips i system
Å bruke helt vanlige ting på en annerledes måte synes jeg er kjempemorsomt. Litt surfing på nettet, og jeg fant denne morsomme teknikken.
Les mer >>En liten hyllest til hverdagskunsten.
Nå er hverdagen her igjen etter en deilig ferie. Mange barn har sluttet i SFO og nye er kommet til. Hvordan bruker barna hverdagskunsten i denne fasen?
Les mer >>En eksplosjon av farger
Her kommer en teknikk som jeg har brygget på lenge. Endelig har jeg skjønt hvordan det skal gjøres. Dette er utrolig spennende og morsomt for både barn og voksne.
Les mer >>Funnet i kjelleren, del 1
Nå har jeg vært i kjelleren og funnet Depron. Hva er det og hva kan det brukes til?
Les mer >>




