Les også
Sirkus
Å lage et eget sirkus i SFO er en kjempeflott aktivitet. Her kan man putte inn dans, drama, musikk, fysisk aktivitet, forming og enda mer. Opplegget er laget for barnehager, men kan like gjerne benyttes i SFO.
Les mer >>Barns medvirkning og samskaping i praksis – eksempler fra Berg SFO
På Berg SFO i Trondheim får 4. trinn-elevene muligheten til å fordype seg i musikk og teater på barnas premisser. Gjennom Band og Mona-artig får barna være medskapere fra idé til forestilling. De velger selv låter, karakterer, replikker og rekvisitter og møter voksne som støtter, forenkler og heier. Dette er barns medvirkning i praksis, med eierskap, kreativitet og fellesskap i sentrum.
Les mer >>Lag en flott kulepenn
Kjempekul kulepenn. Enkel å lage
Les mer >>Lag et strandmiljø
Når sommerferien kommer er det sikkert flere som håper på sol, sommer og strandliv. Hva med å lage et strandmijø sammen?
Les mer >>Verdsdagen for Downs syndrom og Vaffeldagen hand i hand!
Det at verdsdagen for Downs syndrom 21.mars og Vaffeldagen 25.mars ligg tett som hagl på kalendaren kom meir som ein gåvepakke for oss ved Hundeidvik Privatskule sin SFO i år.
Les mer >>Eventyr som terapi
Kan eventyr hjelpe barn til å bearbeide følelser? Psykologen Jan Paul Brudal har brukt nettopp eventyr i behandling av barn med emosjonelle problemer.
Les mer >>KORPS + SFO = SUKSESS I KRISTIANSUND
Pilotprosjektet «korps i SFO» sørget for en rekruttering til Kristiansund skolekorps som man ikke hadde sett maken til siden 90-tallet. En rekruttering som gjør korpset mer robust og bærekraftig. Denne uken sa politikerne at de var positive til å støtte prosjektet videre.
Les mer >>Personlige bursdagskroner
Er du lei av den tradisjonelle bursdagskronen? Her kan du få noen tips om en litt anerledes krone
Les mer >>Mamma sin dag
Søndag 14.februar er det alle mødre som fortjent skal motta en rungende hyllest.
Les mer >>





