Lever Postei? Nei han er død!
Denne «blomsterpotta» er oppstått frå dei døde av leverposteiboksar som vi har samla frå måltid i SFO. Gjenbruk er berekraft!
Les mer >>Spikking - Gi barna en kniv
Mestringsglede. Naturopplevelser. Tradisjon. Motorikk. Forståelse av form. Det finnes mange gode grunner til å la barn få spikke.
Les mer >>Kunnskapsflyet - letter minst like bra som kunnskapsløftet!
Mange har vel "kriga" sitt gjennom tidene kring temaet papirfly. Og gjennom fleire generasjonar har vi fått høyre at papirfly berre er papir som vert liggande å slenge i grøftekantar. Dessutan har fleire såkalla lærde hevda at denslags "sport" er ein "usunn" bruk av dyrebart papir som burde bli nytta til langt viktigare føremål. Pøh!
Les mer >>Lær å spikke en smørekniv
I en serie på tre artikler skal spikke-ekspert Eivind Falk lære oss om kunsten å spikke sammen med barn
Les mer >>Lær å spikke en knagg
I en serie på tre artikler skal spikke-ekspert Eivind Falk lære oss om kunsten å spikke sammen med barn
Les mer >>Spikking - Gi barna en kniv!
Mestringsglede. Naturopplevelser. Tradisjon. Motorikk. Forståelse av form. Det finnes mange gode grunner til å la barn få spikke.
Les mer >>Flott å se SFO-jentenes naturglede vokse
To pedagoger fra Rynkevangskolens SFO i Kalundborg Danmark er i gang med å undersøke hvordan man kan vekke SFO-jenters interesse for naturen. Kan det være interessant for oss her i Norge også? 20 jenter har hugget ved, tent bål og laget insekthotell med så stor entusiasme at de kaller det jentefest.
Les mer >>Olabilracet du aldri glemmer
Som 4.trinnsaktivitet er dette helt rått. Og til våren blir det race med vinterbygde doninger. Stemningen er helt enorm og vi tenker; finnes det noe som er mer sfosk enn å legge til rette for at barna bygger sine egne olabiler i fritiden?
Les mer >>Lys opp i mørket
Lag fargerike og kreative vinterlykter sammen med barna! Når mørketiden kommer er dette en fin aktivitet å gjøre ute.
Les mer >>


