Les også
Sirkus
Å lage et eget sirkus i SFO er en kjempeflott aktivitet. Her kan man putte inn dans, drama, musikk, fysisk aktivitet, forming og enda mer. Opplegget er laget for barnehager, men kan like gjerne benyttes i SFO.
Les mer >>Dramaleker
Dramaleker kan brukes som forberedelser til drama/teater-timen, som trygghetsøvelser, som moro og mye annet rart.
Les mer >>Barns medvirkning i farger og fantasi
Hvordan ser en vegg ut når barna får bestemme? På Korsvoll AKS i Oslo fikk 4 og 5. trinn-elevene slippe fantasien løs. Resultatet ble et fargesprakende kunstverk de selv har vært med å skape, sammen med kunstner Morten Kveen.
Les mer >>Rockekonsert for SFO
Tenk dere 400 SFO-barn på rockekonsert. I Stavanger fikset de en litt annerledes aktivitet for SFO-barna, til stor jubel.
Les mer >>Rock på Berg SFO
På Berg skole i Trondheim har SFO en aktivitet de kaller "Band". Alle barna i 4. trinn får tilbud om å begynne å spille i band. Tenk så spennende!
Les mer >>Skoeskehus – skaperglede og bærekraft på Dalgård SFO
Gjennom skoeskehusprosjektet har Dalgård SFO skapt en arena for barns medvirkning, kreativitet og fellesskap. Her får både skoesker og fantasier nytt liv i et bærekraftig prosjekt som inspirerer både barn og voksne.
Les mer >>Caprino i hundre, og dukker fri for tåfis!
Det florerer av jubileumsmarkeringar av kreative folk i år. Storhendingane kjem som perler på ei snor, og vi såkalla alminnelege får rett og slett berre servert lukka regelrett på sølvfat. I denne saka skal vi konsentrere oss om filmressigøren Ivo Caprino som var fødd 17. februar 1920, og som er mannen bak "levandegjeringa" av ein haug dukker i si eventyrlege verd gjennom tidene.
Les mer >>Gratis golfbane
Tenk en helt egen - og ikke minst gratis golfbane på SFO! Ja det er fullstendig mulig, bare se på denne idéen.
Les mer >>Donald tegner på SFO
Forslag til en spennende og litt annerledes aktivitet. Levre SFO inviterte landets eneste autoriserte Donald tegner på besøk.
Les mer >>


