Les også
Gutt med trøbbel
Han var kommet litt skeivt ut på skolen. Ja, egentlig var det litt krise. Hva kunne gjøres?
Les mer >>Derfor er miljøterapeuter og miljøteam så viktige i SFO og AKS
I hverdagen møter vi på alle typer barn. Som fritidsarena må vi ivareta alle.
Les mer >>Læring gjennom kreative prosesser
På Sørli skole i Nittedal jobber Kifah Fanni med å åpne barnas øyne for et univers fylt med plastelina, historieskaping, digital ferdighetstrening, og sosial og emosjonell utvikling. Gjennom sitt arbeid på SFO inviterer han barna til å utforske og lære på en måte som går langt utover tradisjonell undervisning.
Les mer >>Trygghetsleker 2
Her kommer noen flere leker til oppvarming eller bli-kjent-med-hverandre aktivitet.
Les mer >>Kan vi sette en STREK over LEK i fremtidens skole?
Nå som undervisningstiden og skolehverdagen strekkes og bøyes på flere måter, ser mange av oss med et noe bekymret blikk på den leken som stadig får mindre spillerom.
Les mer >>Den store SFO-dagen 2026: LEK i sentrum
Onsdag 29. april 2026 markerer vi igjen "Den store SFO-dagen" over hele landet. Årets tema er LEK.
Les mer >>Nye foreldre på vei inn: GRIP SJANSEN!
I august kommer de nye kullene med barn. Med på lasset følger oppdragsgiveren din, foreldrene. Benytt sjansen til å skape en knallgod start på et samarbeide om det aller viktigste; barnet.
Les mer >>«Ditt barn er god på lek»
For en tid tilbake snakket jeg med en SFO-leder i en stor norsk by. Hans datter Mia avsluttet da barnehagekarrieren og de hadde vært på avslutningssamtale. Der fikk de vite at Mia er god på lek.
Les mer >>Matte i farta…
Førsteklassinger som jobbet med fysisk aktivitet, hadde 35 prosent større fremgang i matematikk, sier dansk forsker bak ny studie. Så hvis det er ønskelig med mer formell læring i SFO, bør vi kanskje ta barna med på regneturer og skravleløp.
Les mer >>
.jpg)

