Fra Anita som er høvding på Bjørkelangen har vi fått bilder fra sykkeluken som ble arrangert på SFO når våren stakk innom. Kanskje noe for din SFO?

Bjørkelangen SFO holder til i Aurskog Høland kommune og skolen er nesten helt ny med flotte uteområder. I april da våren virkelig ankom arrangerte de en egen sykkeluke. 

Leder Anita forteller om en vellykket uke. - Vi startet uken med sykkeløvelser i skolegården hvor barna fikk førerkort hvis de bestod prøven. Og køen var lang for å få lappen

Dagene etterpå øvde vi på balanse, kjøre sikk sakk ol. Og som dere ser, så var det ikke bare sykkel, men alle varianter på hjul var i bruk.

 

Både sykkel og kroppen trenger påfyll i løpet av dagen, så da er det godt det finnes drikke- og bensinstasjoner.

Siste dag vasket vi syklene våre og syklet en løype på tid.

 

Takk til Anita for at du delte en uke fylt med glede, samhold og mestring med oss i Nettverket! for SFO. 

Hvordan lage natursti?

Å lage natursti er en aktivitet som gir både glede og lærdom samtidig som man benytter naturen. Vi viser deg hvordan du kan lage den sammen med barna.

Les mer >>

Litt om bål

Litt informasjon om hvordan man kan lage bål, når det er lov og andre gode tips er nyttig for de som satser på friluftsliv - eller uansett.

Les mer >>

Dette er utebasen vår i SFO

Vi på Skeie SFO startet med utebase høsten 2016. Det har vært en stor suksess, og her deler vi vår suksesshistorie med resten av SFO-Norge.

Les mer >>

Vår i skogen

Våren har kommet og det er klart for turer i skog og mark. På tur med barna kan det være nyttig med litt bakgrunnskunnskap om ting som skjer i naturen om våren.

Les mer >>

Pizzaovn i SFO

Borge SFO i Fredrikstad viser vei. De har for lengst flyttet utendørs hele året og baker selvsagt pizza uten strøm…

Les mer >>

1317 SKØVVEN - se filmen her

I Borge SFO har de bygget utebase og har ganske ambisiøse mål for barns oppvekst. Se filmen om livet i 1317 SKØVVEN her

Les mer >>

Hvordan lage seljefløyte?

Å lage seljefløyte er en fin aktivitet om våren. Kanskje litt vanskelig, men her kommer iallefall oppskriften.

Les mer >>

Lær deg kunsten å spikke en kneppert

I en serie på tre artikler skal spikke-ekspert Eivind Falk lære oss om kunsten å spikke sammen med barn

Les mer >>

Spikking - Gi barna en kniv!

Mestringsglede. Naturopplevelser. Tradisjon. Motorikk. Forståelse av form. Det finnes mange gode grunner til å la barn få spikke.

Les mer >>