Flere artikler innen Utebasen
Lær deg kunsten å spikke en kneppert
I en serie på tre artikler skal spikke-ekspert Eivind Falk lære oss om kunsten å spikke sammen med barn
Les mer >>Lær å spikke en smørekniv
I en serie på tre artikler skal spikke-ekspert Eivind Falk lære oss om kunsten å spikke sammen med barn
Les mer >>Spikking av seljefløyte
Om våren når bladene på seljen spretter fram og seljesaften går mellom barken og veden, er det tid for spikking av seljefløyte.
Les mer >>Enkel og god bålmat
Å samles rundt bålet med god mat er motivasjon for ukas tur
Les mer >>Fysisk aktivitet og bevegelsesglede ute på tur
Hver tirsdag, året rundt, er alle trinnene på Sørli SFO på tur i skogen. Slik har det vært i en årrekke, en tradisjon som både voksne og barn setter høyt.
Les mer >>Ute-SFO på Skogn – en suksesshistorie for barn og voksne
Med over 100 barn i SFO og et sterkt fokus på lek, aktivitet og mestring, har Skogn SFO skapt et unikt tilbud gjennom Ute-SFO. Barna får utfolde seg ute i naturen, og både store og små nyter godt av en mer variert og balansert SFO-hverdag. "Det å ta dem med ut i naturen fenger alle," sier Tove, en av ildsjelene bak prosjektet.
Les mer >>Sykkeluke på Bjørkelangen SFO
Fra Anita som er høvding på Bjørkelangen har vi fått bilder fra sykkeluken som ble arrangert på SFO når våren stakk innom. Kanskje noe for din SFO?
Les mer >>Spikking - Gi barna en kniv!
Mestringsglede. Naturopplevelser. Tradisjon. Motorikk. Forståelse av form. Det finnes mange gode grunner til å la barn få spikke.
Les mer >>Høst i skogen
Tur i skogen er et kjent høsfenomen i SFOer landet rundt. På høstturene kan det være greit med litt faktainformasjon om hva som skjer i skogen på denne årstiden.
Les mer >>


.jpg)


