Flere artikler innen Jul i SFO
Årets pepperkaker
Pepperkaker smaker nydelig og er så dekorative. Tidlige juleforberedelser på SFO/AKS er kanskje det vi behøver i disse tider. Hos oss finner du mange gode ideer.
Les mer >>Påmelding til juleferien
Hilde Mathisen har sendt oss påmeldingen som de sender ut til sine foreldre i forbindelse med juleferien.
Les mer >>Lag julegaver - smak på glass
Fine julegaver med god smak
Les mer >>Møt Melkior Kork
Snøven dalar lett og fin, glitrande mjølkekvit, klappa og klar til å bygge snømenn- og kvinner i fleng. Til og med snøbarn, snøhundar og snøkattar har tendens til å poppe opp.
Les mer >>Vakre snøkrystaller du kan holde i hånden
Disse snøkrystallene er enkle å lage og blir fantastisk flotte. Alt du trenger er papir, lim og litt sukker.
Les mer >>Litt klossete
Kring om på skuleområdet ved Hundeidvik Privatskule er der stadig "god fiskelukke og flotte fangstar" i form av treverk og anna spanande "kapp". Slike gullskattar som mange ser på som skrot har vi i SFO sjølvsagt gode auger for å sjå verdien av.
Les mer >>Stjerner av ispinner
Det trengs ikke så mye utstyr for å lage disse flotte, dekorative stjernene. Det kan f.eks bli en flott vindusdekorasjon.
Les mer >>Julekort og pakkelapper
Hvorfor kjøpe julekort og pakkelapper når du kan lage de selv? Her får du oppskrift og tips til utstyr. La juleverkstedet begynne.
Les mer >>Pynt til jul
Juletrærne er enkle å lage og du kan ta i bruk det du har i skuffer og skap.
Les mer >>