Les også
Høstcafe på SFO i forbindelse med TV-aksjonen
Eiksmarka SFO gjennomførte SFOcafe 18. oktober til inntekt for TV-aksjonen 2023. Det ble stor suksess og det ble bestemt at dette blir en tradisjon.
Les mer >>Kunstutstilling ved Cicignon SFO
Hva kan vi gjøre som er gøy i disse smittevernstider? Kan vi invitere foreldre, besteforeldre, søsken på noen måte slik at de kan komme på besøk og se hva SFO barna våre faktisk får til?
Les mer >>Stjerner av ispinner
Det trengs ikke så mye utstyr for å lage disse flotte, dekorative stjernene. Det kan f.eks bli en flott vindusdekorasjon.
Les mer >>Å lage dukkeansikter
Dukkeansikter som kan brukes til mange varianter av dukkekropper.
Les mer >>Lillespøk og storespøk – det er ingen spøk!
Kva skjer når lokalavisa og Halloween møtast på SFO? I Hundeidvik SFO har Janne og gjengen funne svaret og det handlar både om kreativitet, gjenbruk og mykje latter!
Les mer >>1,2,3 rollelek
Ved hjelp av tre velfylte skap i et klasserom kan du inspirere til et vidt spekter av rollelek på SFO.
Les mer >>Rock på Berg SFO
På Berg skole i Trondheim har SFO en aktivitet de kaller "Band". Alle barna i 4. trinn får tilbud om å begynne å spille i band. Tenk så spennende!
Les mer >>Teddy sin dag, 27. oktober
I Hundeidvik Privatskule sin SFO har vi lang historie for å markere mange slags dagar, og no er vi igjen komne til Teddybjørnen sin internasjonale dag. Dagen som "vart til" etter at president Theodore "Teddy" Roosevelt nekta å skyte ein liten bjørneunge under ein jakttur i 1902. Denne datoen var også presidenten sin bursdag.
Les mer >>Mamma sin dag
Søndag 14.februar er det alle mødre som fortjent skal motta en rungende hyllest.
Les mer >>




