Les også
Dramaleker
Dramaleker kan brukes som forberedelser til drama/teater-timen, som trygghetsøvelser, som moro og mye annet rart.
Les mer >>Teddy sin dag, 27. oktober
I Hundeidvik Privatskule sin SFO har vi lang historie for å markere mange slags dagar, og no er vi igjen komne til Teddybjørnen sin internasjonale dag. Dagen som "vart til" etter at president Theodore "Teddy" Roosevelt nekta å skyte ein liten bjørneunge under ein jakttur i 1902. Denne datoen var også presidenten sin bursdag.
Les mer >>Innendørs hyttebygging
Hyttebygging kan også foregå innendørs. Gjerne i litt andre former enn ute, men mulighetene er mange. Kanskje flere enn vi tror.
Les mer >>Lag et hundekort
Morsomt hundekort som kan lages ved tegnebordet.
Les mer >>1,2,3 rollelek
Ved hjelp av tre velfylte skap i et klasserom kan du inspirere til et vidt spekter av rollelek på SFO.
Les mer >>Den digitale SFO
Et bilde sier mer enn tusen ord. Slik tenker vi på Sørli SFO I Nittedal kommune når vi skal inspirere barn til skaperglede og vise foreldre hva som skjer I hverdagen.
Les mer >>SFO City
Aina Østby er fagarbeider ved Sand SFO i Nord-Odal kommune. Hun ble spurt av SFO-leder om hun kunne male en bilvei på bordet som barna bruker til lego. Ideene strømmet på, og etter hvert ble det en liten by, som barna døpte SFO City.
Les mer >>Sørlipodden - Sørli SFO med egen podkast
Sørli SFO i Nittedal kommune har nettopp gitt ut sin første episode av Sørlipodden.
Les mer >>Mer bevegelse til barn
Fysisk aktivitet og kreativitet er viktig for barns utvikling, derfor tilbyr Mer bevegelse til barn en enkel og engasjerende måte å integrere mer bevegelse i hverdagen.
Les mer >>



