Via YouTube deler Jenny fra Varteig SFO sitt tegnekurs. På Hatlane SFO holder de kontakten med ungene via sin egen TV-kanal.

Jenny skulle egentlig hatt tegnekurs med barna på Varteig SFO i disse dager. Siden hun ikke får gjennomført det fysisk har hun prøvd seg på en liten vri her. Hun har brukt YouTube til å lage en video på det de egentlig skulle gjennomføre sammen. Del med barna og kanskje kommer det flere eksempel fra Jenny. 

Ved Hatlane skole SFO er Ketil Skoge SFO-leder. Hva gjør de når et av barna har bursdag i disse koronatider. Jo, de feirer på Hatlane TV og gjør en "Kjøreforbibursdag". Sammen med miljøterapeut Willy bidrar Ketil til god stemning og litt galskap. Nettverket! for SFO hyller ideen, gjennomføringen og deler med alle. 

 

Les også

Ryktet går...

Vi er i gang – det nye året runder straks en hel måned. Visste du at de prater om deg?

Les mer >>

Takk til hverdagsheltene i SFO/AKS

På Bolsøya skole SFO har de vært på trappebesøk og kjent på savn og takknemlighet. Fra Nyborg SFO deler vi deres hilsen til ungene i 4.klasse som egentlig skulle hatt premiere på sin årlige musikal nå. Begge strålende eksempler på at jobben din i SFO/AKS kan bidra til at barn opplever litt glede i disse annerledes dager.

Les mer >>

Barneveiledere savner barna på SFO

Videohilsen fra Veitvet AKS og avis med oppdatering fra ungene ved Borge SFO. De ansatte i SFO og AKS er kreative for å holde kontakten med ungene i disse koronatider.

Les mer >>

Foreldreinvasjon

Det å føle seg velkommen når man henter barnet sitt på SFO er en god følelse. Blir man i tillegg invitert med på det som skjer blir vi varme innvendig.

Les mer >>

Innspill fra en mor

Nå legges grunnlaget for et godt SFO-liv for nye barn på vei inn porten. Innspillet kom fra en mor i et nettmøte jeg hadde i Dagbladet etter et oppslag om SFO.

Les mer >>

Teknisk knock out i 4. runde - del 1

Noen ganger kan vi føle at det å bli observert av foreldre er en ekstra utfordring som barneveileder i SFO/AKS. At også foreldre kan oppleve hente- og bringesituasjonen som en utfordring, tenker vi kanskje ikke så ofte på.

Les mer >>

Terskel - hva er det?

Oppdragsgiver har talt; De vil gjerne vite hvordan det går i hverdagen med eget barn. SFO kan selvsagt ikke informere alle om alt, men det finnes noen gode erfaringer knyttet til hvordan vi bedrer kontakten med foreldrene.

Les mer >>

Tips om info til foreldre

Som ansatt i SFO skriver du med jevne mellomrom beskjeder eller skriv til foreldrene. Men det er ikke alltid at innholdet i skrivene blir lest eller forstått. Kan det være at du uttrykker deg for knotete eller utydelig i disse meldingene?

Les mer >>

Erklæring om bruk av foto av ditt barn

Vokt barnas integritet på samme måte som du ville ha voktet din egen når du tar bilder i SFO/AKS.

Les mer >>