Les også
Hva skjer på Berg a’?
På Berg SFO i Trondheim går alle barna i SFO – nesten. Over 90 % av 3. og 4. klassingene bruker tilbudet og i 1. og 2. er det bortimot 100 % som lever deler av sitt sosiale liv i SFO.
Les mer >>Trivselsamtaler: En god start for nye ansatte
I en hektisk start på skoleåret skal også nye medarbeidere finne seg til rette. Trivsel og veiledning har en avgjørende rolle. Les hvordan trivselsamtaler kan sikre en positiv begynnelse for både nye og erfarne ansatte på SFO.
Les mer >>Hva er en Ansvarsgruppe?
For barn, unge og voksne med sammensatte vansker og behov, er det hensiktsmessig å etablere en ansvarsgruppe.
Les mer >>Spilleregler for idédugnad
Idédugnad, idémyldring, idéskapingsmøter - kjært barn har mange navn. Uansett så er det nyttig og noen spillregler kan være lurt.
Les mer >>Intervju assistent SFO
Her kommer forslag til intervjumal for intervju av assistent/barneveileder.
Les mer >>Hvordan få til en god vanskelig samtale
Gode forberedelser er nøkkelen også når du skal lykkes med vanskelige samtaler.
Les mer >>Stillingsannonser
Stillingsannonser følger vanligvis en standard som hovedsakelig sier noe om krav til personen som skal ansettes og om arbeidsplassen.
Les mer >>Hvordan skrive en saklig og god attest
Det er viktig å tenke nøye gjennom hva du ønsker å formidle om arbeidstakeren som slutter hos deg
Les mer >>Hva motiverer?
Hva er det egentlig som motiverer dine medarbeidere? Effektiv delegering og kommunikasjon er nøkkelferdighet, men du må også huske på er at ulike mennesker blir motivert av ulike faktorer.
Les mer >>
