Når vi ønsker at barna skal lage vintermotiver kan vi bruke materialene fettfarger og vannfarger sammen

Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer av Nettverket! for SFO.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

Pepper i SFO for barnefamilier

I Fredrikstad skal SFO’er og barnehager legge ut pepperkakehusene sine for salg i samarbeid med en lokal eiendomsmegler. Inntektene hjelper sårbare barnefamilier.

Les mer >>

Klesvask i nisseland

I nisseland er det etter tradisjonen stor ståhei i desember! Nissemor (som så mange andre mødre) er som vanleg stressa og har kome i skade for å vaske nissedrakta til sjølvaste julenissen uten å vrenge lommene.

Les mer >>

Den magiske dør til julelunsjen

De ansatte ved Elvetun SFO ville skape litt magi når ungene ankom årets julelunsj. Det klarte de ved enkle grep.

Les mer >>

Praksisnære bøker til SFO/AKS?

Bøkene Løft for barn i SFO og SFO forebygger mobbing skaper felles kultur for kvalitet i SFO. Flere ledere lar alle nye ansatte få en bok som god "god start". Les mer om bøkene her.

Les mer >>

En hjertelig julekalender

En historie om hvordan ideen til en annerledes julekalender dukket opp. Et godt råd fra en barnehage.

Les mer >>

O'jul med din glede..

Jul er det heldigvis en stund til enda, men forberedelsene har allerede startet. Det er mye vi har lyst til å gjøre, vi må bare finne ut hva vi skal velge. Denne utfordringen er enkel – send inn dine juleideer og jeg legger dem ut her på SFOnett.

Les mer >>

Julebord på Håvik

Julebord på Håvik SFO er en 15 år gammel tradisjon som barna husker mange år senere. Hver eneste desember ruller de ut den røde løperen til festkledde unger.

Les mer >>

Vakre snøkrystaller du kan holde i hånden

Disse snøkrystallene er enkle å lage og blir fantastisk flotte. Alt du trenger er papir, lim og litt sukker.

Les mer >>

Søte jordbær

Jordbærene kan være søte og flotte på vinteren også. Disse kan ikke spises, men nytes kun med øynene.

Les mer >>