Trolledeig er billig, gøy og kjempeenkelt å lage. Vi har funnet en oppskrift til dere. Så da er det bare å sette i gang.

Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer av Nettverket! for SFO.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

Edderkopp av piperensere

Oppskrift på å lage edderkopp av piperensere får du her.

Les mer >>

Læring gjennom kreative prosesser

På Sørli skole i Nittedal jobber Kifah Fanni med å åpne barnas øyne for et univers fylt med plastelina, historieskaping, digital ferdighetstrening, og sosial og emosjonell utvikling. Gjennom sitt arbeid på SFO inviterer han barna til å utforske og lære på en måte som går langt utover tradisjonell undervisning.

Les mer >>

Mamma sin dag

Søndag 14.februar er det alle mødre som fortjent skal motta en rungende hyllest.

Les mer >>

SFO City

Aina Østby er fagarbeider ved Sand SFO i Nord-Odal kommune. Hun ble spurt av SFO-leder om hun kunne male en bilvei på bordet som barna bruker til lego. Ideene strømmet på, og etter hvert ble det en liten by, som barna døpte SFO City.

Les mer >>

Verdsdagen for Downs syndrom og Vaffeldagen hand i hand!

Det at verdsdagen for Downs syndrom 21.mars og Vaffeldagen 25.mars ligg tett som hagl på kalendaren kom meir som ein gåvepakke for oss ved Hundeidvik Privatskule sin SFO i år.

Les mer >>

Tivoli

Hva med å prøve en ny vri på skoleavslutningen, i regi av SFO? Tivoli på skolen må jo være alle barns store drøm.

Les mer >>

Lag en flott kulepenn

Kjempekul kulepenn. Enkel å lage

Les mer >>

Lag en edderkopp

Kul edderkopp, enkel å lage

Les mer >>

Gamle gode gåveboksar

Desse nostalgiske oppbevaringsboksane for julepynt er det super-Sølvi frå Hundeidvik private SFO som har utarbeida! Kjempeflotte,- ikkje sant?

Les mer >>