Ved Hornnes og Ullerøy SFO har de sammen med skolen laget et felles velkomsthefte og en video til sine skolestartere. Vi deler og applauderer!

 

Det har ikke vært like enkelt å gjennomføre velkomstdager for nye skolestartere denne våren. Ved Hornnes og Ullerøy skole SFO har de laget et eget informasjonshefte og en video til nye skolestartere med foreldre. Video og hefte viser en skole hvor SFO har en viktig plass og en tydelig profil.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Last ned hele infoheftet som PDF her.

Vi takker Geir og ledelsen ved Hornnes og Ullerøy skole SFO for at vi fikk dele. 

Flere eksempler på ulike infohefter finner du i denne saken fra i fjor.  

Flere artikler innen Fra barnehage til skole/SFO

BOK: Eldst i barnehagen og yngst i skolen

Boka handler om lek, læring og overganger. Både barnehage, skole og skolefritidsordning er omtalt både i kapitler hver for seg og felles. Hovedperspektivet i boka er likevel hvordan barn opplever helhet og sammenheng mellom de tre institusjonene.

Les mer >>

Velkommen til oss, mor og far!

August handler ikke bare om å ta imot nye 1.klassinger. Også foreldrene skal fases inn i SFO-livet!

Les mer >>

Velkommen til SFO, hva kan du ’a?

6 åringene ankommer etter sommeren basene. Da vil en vellykket oppstart handle mye om hvordan du møter barn og foreldre. Her er noen gode ord som kan kan hjelpe deg på veien. Lykke til!

Les mer >>

Mottak av førsteklassinger

Når vi hører rykter om en SFO eller AKS blir vi nysgjerrige. Når ryktene attpåtil kan dokumenteres blir det interessant for flere. Rundt Kjelsås Aktivitetsskole i Oslo svirrer den positive bakpraten etter høsten. Vi ville gjerne vite hvorfor…

Les mer >>

Foreldre & SFO

Kjære mor & far. Vi gjør oss klare for å ta imot nye 1. klassinger her i SFO. I år er faktisk ditt barn blant disse aller yngste i skolesamfunnet, og vi har noen tanker om hvordan vi sammen skal bidra til å gi ditt barn en god start.

Les mer >>

Bilder på garderobeplassen skaper trygghet

Garderoben i SFO kan oppleves som en storby for mange av de nye seksåringene, sammenlignet med hva de er vant med fra barnehagen.

Les mer >>

Barnehageslutt og skolestart

Podkasten Tidligvakt med Sondre og Trond fikk besøk av Terje Wiik i Nettverket! for SFO for å snakke om skolestart.

Les mer >>

Velkommen til SFO

Har du en egen SFO-brosjyre som sendes til nye foreldre med skolestartere? Her har vi samlet noen eksempler og ønsker enda flere etter innspill fra Anita på Bjørkelangen SFO.

Les mer >>

Hvordan begynner man på skolen?

Det året du fyller seks skjer noe nytt og spennende! Noe du kanskje både gruer og gleder deg til.

Les mer >>