Les også
Suksessfaktor i personalgruppa: Ansvar til alle og utfyllende egenskaper
Undersøkelser i arbeidslivet viser at de fleste ansatte mest av alt ønsker seg mer ansvar i jobben sin.
Les mer >>KVALITET I SFO 2020 - programmet er klart
Velkommen til årets landskonferanse for SFO- og AKS-folket – den 23. utgaven av KVALITET I SFO.
Les mer >>NY PODKAST – OG TEGNEKONKURRANSE!
Vi lanserer snart podkasten "SFO/AKS – Livets treningsstudio" – en ny faglig og praksisnær podkast for alle som jobber i eller er nysgjerrige på SFO/AKS. Men vi trenger DIN hjelp: Lag en illustrasjon eller logo til podkasten «SFO/AKS – Livets treningsstudio» og send den til oss!
Les mer >>SFO-dag i Klepp
I Klepp kommune på Jæren er det tak i SFOfolket. Der planlegger de en SFOdag til høsten.
Les mer >>Piloter styrker kvaliteten i fritidshjemmet
Norrköping kommune bruker fritidslærere som piloter i sitt utviklingsarbeid i fritidshjemmene. Piloten jobber i praksisfeltet og bidrar som profesjonsmentor på egen skole. Slik knyttes teori og praksis sammen, og piloten er brobyggeren.
Les mer >>Da lærerne kom til SFO
Plutselig skulle 5.-7 trinns lærere være sammen med 1. klassinger på SFO. Det ble virkelig magi.
Les mer >>Bli med på digital fagdag 20.mai
SFO er viktig for alle barn, og kan være særlig viktig for sårbare barn. Tema for denne dagskonferansen er hvordan vi kan inkludere alle barn i SFO. Fagdagen anbefales for alle som jobber i SFO/AKS samt ledere i skole og kommuner med ansvar for barn med behov for ekstra tilrettelegging.
Les mer >>UIS - Pionerer innen skolefritidspedagogikk
Universitetet i Stavanger (UiS) er pioner innen skolefritidspedagogikk og var først i Norge til å tilby en egen bachelor i dette feltet. Studiet har banet vei for andre høyskoler og satt standarden for en ny type utdanning som hever kompetansen og løfter skolefritidsordningen (SFO) til et nytt nivå. Med dette unike tilbudet sikter UiS mot å gi SFO-ansatte den faglige tyngden de trenger for å gjøre en forskjell i barns liv.
Les mer >>Jegerne på Charlottenlund
Barneveilederne har fått seg en ny voksenaktivitet i SFO-basene på Charlottenlund skole i Trondheim. Denne nye aktiviteten tar mye tid og krever både konsentrasjon og pågangsmot. Og barneveilederne elsker den nye aktiviteten. Ja, Gudrun og Hilde kaller den faktisk helt genial!
Les mer >>



